reklam
reklam
Akademik Personel | 28 Ekim 2016, Cuma

Online Çevirilerin Güvenliği

2 Temmuz 2015
Online Çevirilerin Güvenliği
       

Online çeviri günümüzde internet kullanıcıların başvurduğu yöntemdir. İnternet ortamında ağırlık olarak rus ve ingilizce çevirilerin yapıldığını bilmekteyiz. Fakat yaptığınız çeviriler gerçekte ne kadar güvenilir ve dili hiç bilmeden anlık yapılan çevirileri karşınızdaki kişi anlayacak mı?

Google çeviri ve bing translator gibi uygulamalar sadece basit cümleleri çevirebilmektedir. Ben eve geldim. Ben gittim gibi… Karmaşık cümle yapılarını anlam bütünlüğünü bozarak hatta farklı anlamlar yükleyerek çevirmektedir. Tam çeviri olmamasının sebebi ise online çeviri sitelerinin algoritmaya göre belirli kalıplar üzerinden yürümesidir.

Yabancı kızlarla etkişime geçmek için kullanılan online tercümelere fazla güvenmeyiniz. Sohbet etmek için yanınızda iyi dil biri yada kendiniz dil öğrenmek zorundasınız. Dil öğrenme fobiniz varsa bunu psikologa giderek atlatabilirsiniz. Yabancı kızlarla konuşmayı istiyorsanız ya kıza türkçe öğreteceksiniz yada kendiniz onun dilini öğreneceksiniz. Yabancı bir kızı etkilemek için onun dilini iyi düzeyde konuşmak önemli bir noktadır. Konuşma bozukluğu çekiyorsanız işiniz çok zor.

Gerçek bir çeviri istiyorsanız internet size yeterli gelmemektedir. Böyle durumlar için tercüme büroları firmaları oluşturulmuştur. http://www.ceviritercume.org/ online tercüme hizmet vermektedir. İstanbulda yer alan firma ile çeviri işlerinizde gönül rahatlıyla çalışabilirsiniz. Çeviri fiyatları nasıl hesaplanır diyorsanız bu dile ve dökümana göre farklılar göstermektedir. Tercüme bürosu aramadan tavsiye ettiğimiz tek tercüme bürosuna giderek fiyat alabilirsiniz.

       

Yorumlar

  1. hadis soysal diyor ki:

    Bu tarz bir yazıyı kaleme alan editoru tebrık etmek lazım, siz sadece online ceviri hizmetlerini internette karı kız işleri için mi yapıldıgını zannediyorsunuz. Bu ne kadar seviyesi düşük bir yazı. Bir sitenin reklamını yapacaksanız boyle bir yazı yazana kadar direk reklamdır dıyerek konuya gırın daha uygun olur.

Yorum Yaz