reklam
Akademik Personel | 19 Ocak 2017, Perşembe

Nikah Davetiye Modelleri ve Fiyatları

1 Şubat 2016
Nikah Davetiye Modelleri ve Fiyatları
       

Nikah Davetiye Modelleri ve Fiyatları

Nikah deyince aklınıza ne gelir? İki insanın dünya evine girdiği o özel günde sevgilerinin ve aşklarının resmi olarak kayıtlara geçmesi mi? Yoksa iki kişinin sonsuz mutluluğunun başlangıcı mı? Hele bir de düğün davetiyesi seçimini yapmak yok mu… Onca nikah davetiye modelleri arasından hangisini seçeceğinizi bilmek önemli iş.

Aklınızda nasıl bir resim şekillenirse şekillensin nikah kavramı hem dünyada hem de bizim öz kültürümüzde önemli bir yere sahiptir. Nikah hazırlıkları başladığı andan itibaren gelin ve damat adayının annelerini, babalarını, kardeşlerini, akrabalarını ve hatta yakın komşu ve ve dostlarını bir telaş sarar. Kimi kültürde bu özel gün öncesi kına gecesi düzenlenir, kimisinde bekarlığa veda partisi düzenlenir, kimileri nikah ile düğününü bir arada yapmayı sever, kimileri de ayrı ayrı nikah ve düğün yapar… Ha bir de nişan ve söz merasimleri de vardır. Çeyiz hazırlıklarını, gelin ve damadın yaşayacağı evin ve mobilyaların hazırlanmasını işin içine katmıyorum bile… Yani tek bir sözcüğe sığdırdığımızı zannettiğimiz ‘NİKAH’ kavramı aslında farkındalığımızın ötesinde önemli bir anlam içerir.

Peki hiç düşündünüz mü, nikahın kendisi kadar davetiyesi de bir o kadar önemlidir. Sonuçta piyasada yüzlerce çeşit nikah davetiye modeli var. Düşünün ki basit bir nikah istiyorsunuz? Ya da görkemli bir nikah istiyorsanız, nikah davetiye modeliniz nasıl olmalı? Sonuçta hayatınızın en özel gününü yine sizin için özel olan insanlar ile paylaşacaksınız. Öyleyse bir nikah davetiyesi özel misafirlerinize hitap edecek, onlara verdiğinizi değeri yansıtacak ve sizin o özel imza gününe ne kadar önem verdiğinizi herkese yansıtacaktır, değil mi? Evet, daha önce hiç bu açıdan bakmamış olabilirsiniz ancak nikah davetiyenize gösterdiğiniz özen bir ömürlük eşinizle kuracağınız sevgi dünyasına verdiğiniz önemin de yansımasıdır aslında.

Peki sizi ve yeni başlayacak evlilik hayatınızı en iyi şekilde yansıtacak o mükemmel davetiyeyi nasıl seçmelisiniz? Sonuçta çeşit çeşit nikah davetiye modelleri var değil mi?

Peki Sizin Nikah Davetiyeniz Nasıl Olsun?

Eğer sade bir nikah düşüncesi içindeyseniz, basit bir kartın üzerine nikah bilgilerini yazıp özel bir zarfa yerleştirebilirsiniz. Ancak hayatınızın daha renkli olacağı, dinamik ve enerjik bir evlilik hayatı düşlüyorsanız concept davetiye diyebileceğimiz ‘TARZ DAVETİYELER’ de mevcut. Örneğin davetiyenizin rengi dahi bu konuda önemli bir mesaj verebilir yakınlarınıza. Pembe renk romantizmin ve aşkın sembolü iken yeşil huzurlu bir evliliğin temellerini atmak anlamına gelebilir. Ya da lila ve mor tonlar yaratıcılığın ve güzel bir yaratım ortaklığının var olduğu bir evliliği yansıtabilir sevdiğiniz misafirlere. Mavi özgürlük ve sonsuzluğu temsil eder. Hayal dünyanızın renklerini dahil edeceğiniz bir davetiye de orjinal conceptleri kullanabilirsiniz. Mesela davetiyenin üzerinde dantelli ya da sade açılıp kapanır kapaklar, parlak süsler ya da simler olabilir. Çiçek figürlerinin tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri doğada bulunan huzur ve sevgidir. Zaten çiçekler daima insanların birbirlerine duydukları sevginin en güzel göstergesi olmamış mıdır hep? Nikah davetiye modellerinin seçimlerinde dikkat edilmesi gereken önemli diğer ayrıntı ise zarfıdır. Son dönemde zarf tarzları bir hayli değişmeye başlamış olsa da önemli olan sizin içselliğinizi taşımasıdır. Mesela rulo yapışıp bir kurdele ile bağlanmış davetiyelerin yanında zarfın conceptine uyumlu zarflar da mevcut.

Davetiye seçimi yaparken gelin ve damadın içselliğini yansıtması gerektiğini unutmamak gerek. Elbette ekonomik nikah davetiye modelleri de mevcut ama unutmamak gerek ki nikah bir insanın hayatında belki bir kez gerçekleşir. Bu nedenle sadece bir kez yaşanacak bu özel gün için özenle seçilmiş bir nikah davetiye modelinin tercih edilmesi önemli bir ayrıntıdır.

Biliyoruz ki çeşit çeşit nikah davetiye modeli mevcut ve modeller arasından seçim yapmak zor iş. Bu yüzden davetiye modellerinden seçim yaparken uzman bir ekipten tavsiye almak önemli. www.aleynadavetiye.com adresinden tüm ürün davetiye modellerine bakıp tercihlerinizi yapabilir ya da sizin için en uygun nikah davetiyesi modelini bulmak için Aleyna davetiye yetkilileri ile irtibata geçebilirsiniz.

nikah davetiye modelleri 3
nikah davetiye modelleri 1
nikah davetiye modelleri 2

 

       

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz