reklam
Akademik Personel | 26 Şubat 2017, Pazar

Matematik Korkum Bitti

25 Şubat 2015
Matematik Korkum Bitti
       

MATEMATİK KORKUM BİTTİ

Matematik dünyada insan aklının en büyük ortak değeridir. Birey, toplum, bilim ve teknoloji için vazgeçilmez bir değerdir. Kâinat kitabının dilidir matematik.

Matematik bazılarımız için zor bazılarımız içinde eğlenceli bir uğraştır. Matematik çalışırken bazen bir soruya takılır cevap ararız. Eğer yanımızda matematikten anlayan biri varsa şanslıyız demektir. Sorum var der sorunuza cevap alabilir, çalışmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
Peki ya soracak kimse yoksa ne yapacağız. Sorularımıza nasıl cevap bulacağız. Ya da boş ver gitsin zaten bu sorular zor mu diyeceğiz. Bunun yerine bir matematik çözüm merkezi olsa ne güzel olurdu?

Genç Matematik ekibi, değişen yeni müfredata uygun olarak konu anlatımlarını güncellemiş, Teog için gereken konu anlatımları, deneme sınavları hazırlamışlar. Ders videolarını bir araya getirerek internette video arama derdini de ortadan kaldırmışlar. Konu Anlatımının ardından ders videosunu da izleyince işlem tamam oluyor yazılılardan gelsin 100’ler J

Bu kadar ders arasında matematiğin eğlenceli yanı yok mu diyenlere “Eğlenceli Bilgiler” köşesinde paradokslar, zeka soruları, matematik fıkraları, ilginç bilgiler ve daha bir sürü bilgi var, konuları okudukça zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorsun.

Matematikçiler dinlenme saatlerinde de matematik çalışır prensibi ile oyun köşesinde stres atıp, takıldıkları soruları anında sorup hemen cevap alabiliyorlar.

Ben aradığım matematik konularını ve ödevim için gerekli tüm dökümanları sitede buldum, memnun kaldım. Ziyaret etmek isterseniz adresi: www.gencmatematik.com

       

Yorumlar

  1. Burak Tolun dedi ki:

    Site çok güzel Matematik konusunda birçok siteye baktım öğrenci ve veliler için çok faydalı olduğunu düşünüyorum.

  2. realityking dedi ki:

    MATEMATİK YAPAMAYAN,MATEMATİĞİ YILLARDIR ATANAMAYIP ARTIK MATEMATİĞİ UNUTMUŞ ,PAZARLAMACI TECRUBELİ,MATEMATİK,FİZİK ÖĞRETMENLERİNİ BAŞIMIZA KOYARSANIZ TABİİ Kİ DE MİLLET KORKAR MATEMATİKTEN FİZİKTEN.

  3. Serhat Şekerci dedi ki:

    Güzel yazı teşekkürler, tavsiye siteyi de beğendim. Çocuklarım için faydalı bir site ,özellikle soru-cevap bölümü biz veliler için faydalı olacak gibi duruyor. Matematikten anlamayan biri için çocukların sorularına cevap vermek gerçekten zor oluyor.

Yorum Yaz