reklam
reklam
Akademik Personel | 22 Ekim 2016, Cumartesi

Marslı

26 Ekim 2015
Marslı
       

Ülkemizde 02 Ekim 2015 tarihinde vizyona giren Ridley Scott imzasını taşıyan Marslı adlı bilim kurgu türündeki yapımın baş rollerini ise Matt Damon, Jessica Chastain ve Kristen Wiig paylaşıyorlar.

ABD yapımı Marslı izleyeceğiniz yapımda astronotlar Mars gezegenine görevli olarak giderler. Mark Watney adındaki astronot yakalandıkları şiddetli bir fırtınadan sonra öldüğü sanılır ve ekibi tarafından Mars’ta bırakılır. Ancak Mark Watney ölmemiştir hayattadır ve yapayalnız Mars’ta kalmıştır. Elinde bulunan sınırlı olanak ile zekasını ve dayanıklılığını kullanarak yaşadığına dair dünyaya sinyal göndermek ister. Milyonlarca mil uzaklıktaki NASA ve bilim insanları Mars’ta kalan astronotun yeniden dünyaya dönmesi için uğraş verirken, ekibindeki arkadaşları da oldukça tehlikeli bir karar vermeleri gerekmektedir. 2014 yılının en beğenilen bilim kurgu kitabı olan yazar Andy Weir’e ait The Martian adlı kitaptan uyarlanan yapımda Mars’ta mahsur kalmış olan son derece maharetli astronot Mark Watney’in günlüklerinden derlenerek yapılan filmin baş rolünde Matt Damon yer alıyor. Damon’a ayrıca Sean Bean, Michael Pena, Kate Mara, Jeff Daniels ve Jessica Chastain da eşlik ediyorlar. Yönetmen koltuğunda da bilim kurgu türünün sevilen yönetmeni Ridley Scott yer alıyor.

Marslı full izleyeceğiniz yapımda düşündüren, akıllı ve tansiyon dolu dakikalar yer alırken, bilim kurgu ve gerilim türü olması ile de son derece ilgi çekici ve enteresan bir deneyim olacak. Yapımı izleyecek olan her seyircinin mutlu olacağı yapımda gerilim hissetmek aynı zamanda da eğlenmek mümkün. Bir çok insanın, başka bir kişinin hayatını kurtarmak adına bir araya gelmelerine ve ellerinden gelen mücadeleyi vereceklerine tanıklık edeceğiniz sıkı bir hikaye sizi bekliyor olacak. Ayrıca filmde ilham veren ve süspans dolu bir hikaye de gizlenmiş ve izleyenleri bekliyor.

Marslı HD izleyeceğiniz filmde sağ salim dünyaya dönmek için çabalayan bir astronot betimlenirken, bilim severleri de memnun ve mutlu edecek pek çok unsuru da içinde barındırıyor. Özellikle bilim kurgu yapımlarda bilimsel açık olarak nitelendirilen yerçekimi eleştirileri ve ölüm ve yaşam arasında kalan problemlerin matematik ve bilim ile çözümlenmesi temel olarak alınabilir. Görsel unsurlara da önem veren sinema sevenler hem modern uzay sahnelerinden hem de ıssız ve kırmızı gezegenin nefes kesici güzelliğine hayran kalacaklardır.

Marslı 720p izleyebileceğiniz yapım en heyecanlı ve nefes kesici bir finale sahipken, yapımın başlangıç noktası biraz zorlayıcı olmuş. Bir fırtına felaket ile sonuçlanırken Mars’ta kalan botanist Mark Damon, pes etmez ve 4 yıl sonra gelecek olan araştırma gezisi Mars’a gelene dek hayatta kalma mücadelesi verir. Mark Damon, karmaşık olan bilimsel bilgileri izleyiciye aktarmak için son derece yaratıcı bir çözüm olarak gördüğü video günlükleri ile bir yandan akli dengesini korumaya çalışırken, diğer yandan da bilimsel verileri kaydeder.

       

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz