reklam
Akademik Personel | 23 Mart 2017, Perşembe

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Görevden Alındı

3 Aralık 2014
Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Görevden Alındı
       

Artuklu Üniversitesi’ndeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili operasyonun ardından Rektör Prof. Dr. Serdar Bedii Omay YÖK tarafından görevden alındı.

Artuklu Üniversitesi’ndeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili operasyonunun ardından Rektör Prof. Dr. Serdar Bedii Omay, YÖK tarafından görevden alınarak yerine geçici olarak İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ağırakça getirildi.

Geçtiğimiz günlerde Mardin Artuklu Üniversitesi’ne ihalelerde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla yapılan operasyonda, Artuklu Üniversitesi Genel Sekreteri Süleyman Bayburt, Genel Sekreter Yardımcısı Sedat Gül, rektör koruması polis memuru Hasan Çevik, Genel Sekreter Yardımcısı Abdulkadir Aydın ve Yardımcısı Vedat Bal tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Kaynak: İlas Haber Ajansı

 

       

Yorumlar

 1. liberty dedi ki:

  Bu Hoca badem bıyıktan daha fazla. En azından insan hakları bilincinin ışığı görülüyor: http://galeri.uludagsozluk.com/r/serdar-bedii-omay-380081/
  Sen üzülme hocam. Bu devirde suçlanmak şereftir. İnsanlık seninle gurur duyuyor.

 2. liberty dedi ki:

  Hoca bence masum. Duruşundan bile dürüst olduğu belli. Ama gelenin ilahiyatçı olması sorunun nedenini gösteriyor. Artık o üniversiteden cinlerden enerji üretilmesi, helal bisiklet gibi projeleri bekleyebiliriz.

 3. liberty dedi ki:

  Halbuki Hoca da badem bıyık.

Yorum Yaz