reklam
Akademik Personel | 17 Ocak 2017, Salı

Kurulması Planlanan 10 Yeni Üniversite Tasarıdan Çıkartıldı

28 Haziran 2016
Kurulması Planlanan 10 Yeni Üniversite Tasarıdan Çıkartıldı
       

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay başkanlığında toplanarak, dün 35 maddesini kabul ettiği, Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısını görüşmeye devam etti.

Tasarının, Eskişehir Teknoloji Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tarsus Teknoloji Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi, Van Zehra Üniversitesi, Fenerbahçe Üniversitesi, Beykoz Üniversitesi, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, İstanbul Kent Üniversitesi ile Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi kurulmasına dair maddeleri önergeyle çıkarıldı.

Kaynak: Meclis Haber

       

Yorumlar

  1. Reşit SARIKAYA dedi ki:

    Eğitime çok önem veren M.E.Bakanlığı ‘mızın nedeni ne olursa bu bahsi olunan tasarıyı geri çekmesine anlam veremediğimi üzülerek belirtmek isterim.
    Umutla,gururla beklediğimiz Van Zehra Üniversitesi başta olmak üzre toplamda on üniversitemizin hayata geçirilmesini canı gönülden arzu ediyorum; Asrın Müceddit i Bediüzzaman Said Nursi hz ‘nin arzu ve bir nevi vaziyet leri yerine getirilmesi bizleri ziyade si ile memnun edecektir.
    Selam ve saygılarımla.

Yorum Yaz