reklam
Akademik Personel | 21 Şubat 2017, Salı

KPSS’de Bir Soru İptal Edildi!

19 Temmuz 2014
KPSS’de Bir Soru İptal Edildi!
       

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’ne girecek tüm adaylara başarılar diliyoruz. ÖSYM, KPSS’de çıkan bir soruyu iptal etti.

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi yarın saat 9.30’da başlayacak ve 75 dakika sürecek. Sınavda 40 soruluk Alan Bilgisi Testi ile 10 soruluk Alan Eğitimi Testi yer alacak.

2014 yılında ÖSYM tarafından yapılacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin (ÖABT) uygulanacağı alanlar: Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, İngilizce), Rehber Öğretmen ve Sınıf Öğretmenliği.

Akademikpersonel.org olarak, 1 yıldır yoğun bir şekilde öğretmenlik için çalışan tüm adaylara, başarılar diliyoruz.

KPSS sonuçların açıklanmasıyla beraber sınav sorularının da %10’luk kısmı yayınlandı. Yayınlanan bölümde Genel Kültür testinin ”Dünya’nın Çatısı” ile ilgili sorusu iptal edildi.

İşte ÖSYM’nin iptal ettiği soru

Ortalama 4900 metre yüksekliğiyle Dünya’nın en yüksek bölgesi olan ve Dünya’nın çatısı olarak adlandırılan ülke aşağıdakilerden hangisidir?

A) Hindistan B) Tibet C) Çin D) Afganistan E)Nepa

Kaynak: Memurlar.net

       

Yorumlar

  1. kalaylı kalamar dedi ki:

    Sorunun sorulmasındaki netliğe ve sonrasında gelen iptal kararı komik duruma düşürüyor bu kurumu. Ne yani tartışma çıktıda şıklardaki ülkeler birbirine mi girdi de dünyanın çatısı değişti veya biz yanlış biliyoruz. Soruyu sorarken atıyorum tibetti de sınav sırasında nepal mi oldu.? Bilgilerin net verilip sonrada yanlış yazmışız demesi bir “sınav kurumu”na yakışmıyor.

Yorum Yaz