reklam
Akademik Personel | 24 Ocak 2017, Salı

Konya Selçuk Üniversitesi’nde Cinayet, Profesör Doçenti Öldürdü

5 Haziran 2014
Konya Selçuk Üniversitesi’nde Cinayet, Profesör Doçenti Öldürdü
       

Konya’da Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Çevre Teknolojisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi 42 yaşındaki Doç. Dr. Celalettin Özdemir, üniversitedeki odasında boğazı kesilerek öldürüldü.

Doçent Celalettin Özdemir odasında öldürüldü

 

KATİLİ PROFESÖR ÇIKTI

Yapılan inceleme ve takibin ardından Doç. Dr. Celalettin Özdemir’i, aynı fakültede Kimya Mühendisliği Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet G.’nin öldürdüğü ortaya çıktı.

Özdemir’in cinayete kurban gittiğinin tespit edilmesinin ardından polis, fakültede olay anında gürültüyü duyan olup, olmadığını araştırdı. Bu sırada aynı fakültede Kimya Mühendisliği Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet G.’nin 2 gündür, fakülteye gelmediği belirlendi.

Polis, Ahmet G.’nin 2 gündür evine de gitmediği tespit edilince, araç plakasından yola çıkarak araştırma başlattı. MOBESE kameralarında Ahmet G.’nin Karatay ilçesinde olduğunu saptayan polis, trafikte seyir halinde iken gözaltına aldı.
Suçunu itiraf ettiği öğrenilen Ahmet G., sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Eşinden 6 ay önce boşanan 2 çocuk babası Doç. Dr. Celalettin Özdemir’den 2 gündür haber alamayan yakınları merak edip gidebileceği her tarafı aradı, bulamayınca da görev yaptığı Selçuk Üniversitesi yetkililerine durumu iletti.

Mühendislik Fakültesi’ndeki arkadaşları da kendisini 2 gündür görmediğini söyleyince Alaeddin Keykubat Kampusu Mühendislik Fakültesi binasındaki odasında inceleme yapmak için giden görevliler kapının kilitli olduğunu gördü. Ancak içerden koku geldiğini fark eden görevliler çilingir çağırarak kapıyı açtırdığında Doç. Dr. Celalettin Özdemir’in kanlar içinde cesediyle karşılaşıldı.

Polis ve savcı tarafından yapılan incelemede Doç. Dr. Celalettin Özdemir’in boğazının kesildiği ve vücudunda bıçak darbeleri saptandı. Otopsi için cesedi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürülen Doç. Dr. Celalettin Özdemir’in cinayete kurban gittiği belirlenirken, katilin bulunması için soruşturma başlatıldı.

Doç. Dr. Celalettin Özdemir’in odasında boğazı kesilerek öldürülmesi, Selçuk Üniversitesi’nde öğretim üyeleri ve öğrencileri şoke etti.

Kaynak: Hürriyet

       

Yorumlar

 1. hay dedi ki:

  Yorum yapan arkadaşlar lutfen olayı genellestirmeyin olen arkadaşımızın mukafatinida cezasinida Cenabı Allah oldureni ise umarim dunta hukuku cezasını verecektir. Ancak tum ogretim üyelerinin sanki ayni seyler ile kadin kiz ogrenci ile iliskileri varmiscasina yorum yapanlara el insaf der bu gibi insanlik sadece universitede degil toplumun her noktasinda uygun olmayan iliskileri kinayalim saygilarimla

  1. S.Bellek dedi ki:

   Hangi cuntadan bahsediyorsunuz?

   Kimsenin özel hayatı kimseyi ilgilendirmez. Ayrıca “toplumun her noktasında uygun olmayan” derken hangi noktalarını ve nasıl uygunluk kıstaslarını kastediyorsunuz acaba? Bu ülke parkta el ele oturanları ayırma timlerine bile şükreder hale geldi.

   Evet olay korkunç. Akademi çatısında olması daha da şaşırtıcı. Sınır istiyorsanız buyrun sınırlarınız. Herkes kendi işiyle meşgul olsun.

 2. nb. dedi ki:

  Bizim toplum hepten çökmüş, üst düzey ilmi çalışma yapanların sokak insanlarından farkı kalmamış, mühendislerimizin haline bakın hocaları böyleyse mezun olanlardan nasıl hayır bekliycez bunların icad yapmaları gerekirken teknik anlamda memleketi zirveye çıkarmaları beklenirken şu battıkları meselelere bakın, edep ve değerler ayak altında, şehvet köleliği had safhada vahşilik boytunda, maneviyat ölmüş ve doğal olarak teknik maddede yaşamaz, başımız sağ olsun acilen mana ve maddeyi bir arada yürütebilmenin formülünü toplum kendi içine enjekte etmeli yoksa ayağa kalkmamız çok zor …

 3. h dedi ki:

  Kadın cinayetleri ile ilgili kuyruk acısı çekenlerin gelip içini dökeceği bir yer gibi mi görünüyor burası? Hoca ölmüş, Allah rahmet eylesin, suçlu da hak ettiği cezayı alsın demekten ötesi laf israfıdır.

  1. h dedi ki:

   cinayetle ilgili nasıl kuyruk acısı çekilir? cinayet mi var geçmişinde? senin algılamanda bi hata olmasın, burası bunların konuşma yeri değilde neresidir? ya da bu olayın üstüne konuşulmayacaksa neyin üstüne konuşulmalı. Yorum diyorki; bunun aynısı bi kadının başına gelse anında gider eski eşi önce tutuklarlar, haberide ona göre yaparlar ajanslar, adam sonra aklansa da kurtulamaz bu lekeden. Bu olay tartışılmalı gerekiyorsa saatler harcanmalıdır, allah rahmet eylesini imamlara bırak sen…

 4. Mahmut dedi ki:

  Bizim üniversitede bazı yerlerde güvenlik kameraları var fakat akademisyenlerin odalarının bulunduğu koridorda yok. Nedense gerek görmemişler.

 5. Ögrenci dedi ki:

  Kampüse girerken hic bir önlem yok öğrenci olan da giriyor olmayan da.Fakültelerde de aynisi mevcut.Bunalimdayiz resmen

 6. hacıt dedi ki:

  ilginç. bir öğretim görevlisini kim niye öldürür yahu? adamın kime ne zararı oldu. toplumca depresyondayız. bu tarz olaylar bunun kanıtıdır.

 7. ONUR HAYIRLI dedi ki:

  Kadın cinayeti olunca ortalığı ayağa kaldırırsınız, bunu boşandığı kadın yaptı ya da yaptırmadıysa ne oldu????? niye böyle olunca cinayette, kadına olunca hemen şüpheli adamlar…. lanet olsun bu ülkenin ikiyüzlü insanlarına. ONUR HAYIRLI

 8. Allah rahmet eylesin. dedi ki:

  Hocamıza Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine sabır diliyorum. Çok acayip ama, tezim için Milliyetçi Cephe hükümetlerini gazete arşivinden taratırken, 1977 yılında öldürülen Doç. Dr. Orhan Yavuz’un haberini gördüm ve dikkatim oraya kaydı. İşimi bitirip, haber sitelerine açınca ise bu haberi gördüm. Anlık bişeydi.

Yorum Yaz