reklam
reklam
Akademik Personel | 24 Ekim 2016, Pazartesi

Kombi Ateşleme Yapmıyor Sorunu

7 Ocak 2016
Kombi Ateşleme Yapmıyor Sorunu
       

Kış aylarının gelmiş olması ile birlikte kombileri daha sık kullanmaya başladık. Kombileri bu kadar çok tercih etme sebebimiz tasarruflu olmaları ve sessiz çalışmalarıdır. Yani kombiler sadece cihaz ateşleme esnasında ses yapmaktadır. Bu işlem dışında kombinin sesli çalışması kombide bir sorunun olmasına işarettir. Sağlıklı olan bir kombi normalde ses yapmadan çalışır ama bu durumun aksini yaşıyor iseniz yani kombi ateşleme yapmıyor sorunu ile karşı karşıya iseniz kombinizde mutlaka bir sorun vardır. Cihazdaki bu sorunun nereden ve nasıl kaynaklandığını öğrenmek ve hangi parçasında bir problemin bulunduğunu anlamak için ilk olarak doğru bir tespit çok önemlidir. Kombi çalışmamasının sorunlarını pek çok madde halinde sıralayabiliriz. Ataşehir Demirdöküm Kombi Servisi aynı gün servis hizmeti veriyor.

Kombi ateşleme yapmıyor sorunun sebepleri arasında pompa milinin bir süre hareketsiz kalması sonucu meydana gelen bir sorundur. Bu sorun bakım filtrelerinin arızalanması ya da kireçlenmesi nedeniyle karşımıza çıkmaktadır. Böyle olunca da ateşleme yapmayan bir kombi bir süre sonra işe yaramaz bir hale geliyor ve karşımıza büyük bir masraf olarak çıkıyor. Ateşleme yaptığı halde ısıtmayan ya da peteklere ısı vermeyen kombiler için de yine bakım filtrelerin kireçlenme sorunun neden olarak söyleyebiliriz. Bu sorunların halledilebilmesi için detaylı bir bakım hizmeti yeterli olacaktır ve filtreler temizlendiği için filtreler açılmış konuma gelerek ateşleme sorunsuz bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır. Ümraniye Demirdöküm Kombi Servisi hızlı ve güvenli servistir.

Ateşleme sorunu çok kolay bir işlem gibi dursa da amatör yapılan işlemler kombilerinize daha fazla zarar verebilir bu yüzden profesyonel bir ekipten yardım almanız daha çok işinize yarayacaktır. Kombi ateşleme yapmıyor sorunu herksin sık karşılaştığı sorunlardan birisi olduğu için bu işi ancak profesyonel ekipler tecrübeleri ile gerçekleştirebilir. Kombinin ateşleme yapmamasının diğer sorunlarından bazıları da fanın çalışmaması, kombide hiç suyun bulunmaması, çakmakların ayarsız olması, limit termiğin atmış olması, elektronik kartın arızalı olması ve manyetonun arızalı olmasıdır. Kombinizin ateşleme sorununa çözüm bulabilmek için profesyonel ekiplerden destek almanız çok daha doğru olacaktır çünkü kendi başınıza yapacağınız bir işlemin kombinize daha fazla zarar verme ihtimali vardır. Ümraniye Bosch Kombi Servisi bizi bilgilendirdi.

       

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz