Akademik Personel | 25 Mart 2017, Cumartesi

Klima Uzaktan Kumanda ile Çalışmıyor? Çözümü Nasıl Olur?

Klima Uzaktan Kumanda ile Çalışmıyor? Çözümü Nasıl Olur?
       

 

Son yıllarda hızla gelişen teknoloji özellikle günlük yaşam içerisinde önemli etkilere sahip olan yenilikler kazandırıyor. Özellikle yaşam kalitesini arttıracak çözümlerin bulunduğu modern beyaz eşya teknolojileri arasında artık lüks bir teknoloji olmaktan çıkarak her evin en temel ihtiyaçları arasında klimalarında yer almasına yol açıyor. Hızla gelişen dünyada modern şekilde ısınma ve serinleme ihtiyaçlarının karşılanabilmesi konusunda Bosch teknolojisiyle geliştirilen klimalar oldukça önemli bir avantaj sağlıyor. Son yıllarda yaygın olarak kullanılan Bosch klima modellerinde ileri nesil teknolojinin bulunuyor olması oluşabilecek arızalanmalarda kesinlikle profesyonel servis uygulaması gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu konuda Ataşehir Bosch Servisi teknolojik altyapısıyla önemli hizmet kalitesi sağlıyor.

Bosch markalı klima modelleri son derece kaliteli ve teknolojik sistemlere sahip lursa olsun zaman içerisinde kullanım yoğunluğu veya çevresel etmenler dolayısı ile çeşitli arızalanmalar ile karşı karşıya kalınabilir. Bu durumlarda Maltepe Bosch Servisi Bosch klima arızası için teknolojik altyapısı ve alanlarında uzman ekipleriyle hızlı ve profesyonel müdahalelerde bulunuyor. Buna göre servis merkezine gelen en sık Bosch klima modellerinden birisi olarak klimanın uzaktan kumanda ile çalıştırılamamasıdır. Bu soruna yol açabilecek hem kumandadan hem de cihazdan kaynaklanabilecek çeşitli arızalanmalar bulunabiliyor. Bu durumda arıza tespitinin hızlı ve doğru bir şekilde yapılması gerekliliğini çok daha büyük bir öneme sahip olmasını sağlıyor.

 

Günümüz modern teknolojisine sahip olan Bosch klimalarda karşı karşıya kalınan uzaktan kumanda ile cihazı çalıştırmak istendiğinde çalışmaması durumunda bu soruna yol açabilecek sorunlara yönelik olarak birden fazla neden olabilir. Bu durumda profesyonel Taşdelen Bosch Servisi hizmetlerinden yararlanılması gerekmektedir. Bu temel sorun kaynakları ise;

-Cihazın elektrik beslemesinde arıza

-Sigorta ve varistör parçalarında kısa devre sorunu

-Multimetre ile transformatörü

-Termik koruma sigortası

-Cihaz kartı şeklinde listelenmektedir. Bu parçaların her biri tek tek test edilerek, arızaya yol açan parça belirlenerek onarım veya parça değişimi gerçekleştirilebilmektedir. Bu noktada sorun cihaz dışında kumandadan da kaynaklı olabilir ki bu durumda Bosch klima kumandasının değişiminin yapılması gerekiyor. Bu parça değişimleri sırasında sadece orijinal Bosch yedek parça kullanımı gerçekleştiriliyor ki böylelikle çok daha uzun süreli bir şekilde kullanım sağlanabilmektedir.

       

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz