reklam
reklam
Akademik Personel | 26 Ekim 2016, Çarşamba

Kırıkkale Üniversitesi Akademik Personel Alımında “Özel Kriterler”

11 Ağustos 2015
Kırıkkale Üniversitesi Akademik Personel Alımında “Özel Kriterler”
       

AKADEMİK personel ilanına çıkan Kırıkkale Üniversitesi, 19 kişilik kadro için ilginç ve özel işe alım kriterleri belirledi.

Personelde aranan şartlar arasında İslam tefsiri, toplumsal cinsiyet, din ve vicdan özgürlüğü gibi özellikli açıklamalara yer verdi. Resmi Gazete’de ilana çıkan rektörlük 4 profesör, 3 doçent ve 12 yardımcı doçent alacağını bildirdi. İlanın ‘Açıklamalar’ bölümünde şu çalışmaları yapmış olma şartı arandı:

– Genelleştirilmiş sıra istatistikleri ile dağılımların karakterizasyonu ve bulanık sınıflama,
– Toplumsal cinsiyet ve Türk modernleşmesi,
– Altın nanoparçacık üretilmesi, nano altın yüklü deri doku iskeleleri geliştirilmesi ve ratlarda tam kat yara iyileştirme performansının incelenmesi,
– Din ve vicdan özgürlüğü,
– Diş hekimliği sanal ortam eğitim similatörleri (haptic cihazı),
– Obstruktif uyku apnesi konusunda CBCT ile çalışmış olmak”, “Nass-Yorum İlişkisi ve İslam tefsir geleneğinde öznellik,

Dünkü Resmi Gazete’de ayrıca Mevlana Üniversitesi’nin de personel ilanı yayımlandı. İlanda, özel bir açıklamaya yer verilmedi.

Kaynak: Hürriyet

       

Yorumlar

 1. Ali diyor ki:

  Yıllarca o kurumda çalışmış adama kadro verilmesi bence abesle iştigal değil. Bende akademisyenliğe geçmek isteyen bir teknik memurum. Ama insan yıllarca asistanlıktan sonra tabiki kadro ister. Dışarıdan birisinin gelmesini içine sindiremez. Ben hiç kadro açılmadan hakları yenen insanlara üzülürüm.

 2. Hayri Gülle diyor ki:

  Hasan Kara o belirtilen çalışma konularında doktora yapanlardan biri de sensin heralde. Rektör yardımcılarıyla falan aran iyiyse bu ülkede rektörlüğe kadar gidersin. Bilim falan hikaye…

 3. Rahime diyor ki:

  Direk alacakları kişinin adını soyadını yazsalardı daha iyi olurdu insanlar bosuna başvuru yapmazdı bari!

 4. hasan kara diyor ki:

  Her üniversite olan bir durumu sanki kötü bir olay gibi haber yapıyorsunuz.İlanlarda ilgili alanda çalışma şartı aranması gayet normal yukarıda yazdığınız bilgiler kişisel özellikler değil çalışma konusudur.

Yorum Yaz