reklam
reklam
Akademik Personel | 23 Ekim 2016, Pazar

Kıbrısta tüp bebek tedavisi ile mutluluğa giden yolculuk

16 Eylül 2016
Kıbrısta tüp bebek tedavisi ile mutluluğa giden yolculuk
       

Hiç beklenmedik bir anda kendimizi hiç ummadığımız bir aşkın içerisine yelken açarken bulabiliriz. Kimi zaman çok huzurlu mutlu bir hayatımız varken her şeyden vazgeçip bu aşkın peşine düşebiliriz. Her şey o kadar hızlı gelişir ki bir anda kendimizi nikâh masasında buluveririz. Evlilik bu dünyada alınabilecek en önemli kararlardan ve artık hayatımızın hangi yönde ilerleyeceğine karar verdiğimiz en önemli anlardan biridir.
Masal tadında ilerleyen çift kişilik hayatta bir süre sonra, bir neşe bir ses olması gerektiğine karar verilir. Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra artık bebek için bekleme süreçleri, sabırsızlıklar, heyecanlar hepsi birbirini kovalar. Bir deneme, iki deneme derken bakarsınız ki aradan hayli süre geçmiştir. İşte bu sürecin bir yıldan daha uzun sürdüğü durumlarda, artık bir uzman kontrolüne ihtiyaç vardır. Çift taraflı olarak, gerekli kontroller yapıldıktan sonra eşinizden veya sizden kaynaklanan nedenlerden dolayı doğal yollardan bebek sahibi olamayacağınız söylenir. Bu durumda tek yapılması gereken tüp bebek uygulamasıdır.

Bu aşamaya gelen çiftlerin aklında hep tedavi fiyatları olmaktadır. Kıbrıs tüp bebek fiyatları Türkiye ile karşılaştırıldığında, bazen aynı bazen ise, çok az daha düşük olabilmektedir. Tüp bebek fiyatları, uygulanacak tedaviye ve sürece göre değişmektedir. Ancak başarı oranlarının, Türkiye ve diğer ülkelere göre 3 katı daha fazla olduğu da akılda tutulmalıdır. Zaten Tüp bebek tedavisinin yapıldığı, en iyi yer olarak bilinen yer de Kuzey Kıbrıs’tır.

Kuzey Kıbrıs’ın dünya çapında tanınmış doktoru, Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip önderliğindeki, Mucize EkipKıbrıs Tüp Bebek Merkezi‘nde, eşinize ve size gerekli bütün tahliller, testler yapıldıktan sonra artık uygulamaya başlama zamanı gelmiştir. Alınan sperm ve yumurta hücreleri, kapsamlı laboratuvar ortamında döllendikten sonra inkübatöre yerleştirilir. İnkübatöre yerleştirilen embriyolar bir süre sonra istenen büyüklüğe ulaştığında ve anne rahmine transfer edilir.

Tüp bebek tedavi işlemleri bittikten sonra, hasta normal hayatına geri döner ve artık sıra 12 günlük bekleme aşamasına gelir. Bir mucizeye şahit olmak için sabırsızlıkla beklenmeye başlanmıştır. Test günü alınan mutlu sonuçla birlikte de artık hamilesinizdir. Bir süre sonra da bebeğinizin kalp seslerine şahit olursunuz. Bir mucizeye şahit olmanın huzuru ve heyecanıyla artık hazırlıklar yapılmaya başlanır. Bundan yaklaşık 9 ay sonra o mucize artık kollarınızda olacaktır. Aradan günler aylar geçer ve beklenen gün gelir, artık mucizenizle birliktesinizdir.

       

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz