Akademik Personel | 23 Ağustos 2017, Çarşamba

Kendi Web Sitenizi Oluşturma Süreci

Kendi Web Sitenizi Oluşturma Süreci
       

Kendi web sitenizi oluşturmak için başlayacağınız yolda öncelikli olarak takip etmeniz gereken bir sistem vardır. Bunları sırasıyla yapmak ve yerine getirmek durumundasınız. Dolayısıyla bunu bir zincirin halkaları gibi düşünebilirsiniz bunlardan bir tanesi eksik olduğunda zincirin tüm halkaları da dağılmış olacaktır. İşe başlarken ilk önce amacınızın ne olduğunu bilmelisiniz. Yani ne yapmaya karar verdiyseniz onun üzerinde ve hiçbir yere sapmadan yolunuza devam edebilir. Bu yol çetrefillidir ve bazen canınızı sıkabilir o yüzden amacınızda sabit olmak zorundasınız. Daha sonrasında içeriğin ne olması gerektiğine karar vermelisiniz çünkü içerikler bir web sitesinin kesinlikle olmazsa olmazlarının başındadır. Ziyaretçilerinizin sizi bir şekilde arama motorunda bulması gerekiyor çünkü burası bir kuyu ve bu kuyuda binlerce milyonlarca taş var ve siz içlerinden bir tanesisiniz. Daha sonra size iyi bir alan adı yani domain gerekiyor. Domain fiyatları ise isme göre değişkenlik gösterir. Genelde en iyi domainler önceden alınmıştır ancak siz bir marka oluşturmak istiyorsanız o zaman domaininizi sıfır bir şekilde kendiniz markanızdan yaratabilirsiniz. Tabii ki eğer o da alınmamış ise.

Sonrasında gelen en önemli olaylardan bir tanesi de hosting firmasıdır. Çünkü sizin buraya kadar saymış olduğumuz bu önemli noktalarınızın tek bir çatı altında toplanması gerekiyor. Hosting firmasının da görevi yalnızca bu oluyor size gerektiği kadar alan ayırmak ve size kesintisiz bir hizmet sunmak. Burada hosting firması için kullanılan teknoloji oldukça önemli yani sıradan bir firmayla elbette ki çalışmamalısınız bunun için de iyi bir hosting sorgulama ve araştırması yapmanız gerekir. Aynı zamanda sizin siteniz ve sisteminiz üzerinde kullanacağınız teknoloji de önemlidir. Çünkü piyasaya baktığınız zaman ucuza getirmek adına ücretsiz tasarım alan bir çok web sitesi sahibi var siz madem ki bir amaç uğruna bu yola girdiniz o zaman bunu en iyi şekilde sonuçlandırmalısınız.

İşinizin büyüklüğüne göre bir barındırma yani hosting alanı seçmelisiniz. Alanınız yaptığınız işten küçük olacaksa o zaman hizmetinizde aksamaların olması normaldir. Bunun için ise profesyonel bir firma olan hosting.com.tr size iyi bir danışmanlık verecek ve size gereken barındırma alanını sağlayacaktır. Bu konuda herhangi bir fikriniz yoksa onlardan destek alabilirsiniz. Sektörle alakalı olarak geniş bir bilgiye sahip olduklarından dolayı size gereken kotayı rahat bir şekilde belirteceklerdir.

Amacınızı çok iyi belirlemelisiniz çünkü sitenizin temeli bu olacak bundan sonraki seçeneklere kesinlikle sadık kalmanız gerekecek. Sonrasında ise personel ya da bu gibi durumlar ön plana çıkar yani personeliniz olacak mı projenizde çalışacak olan kişi sayısı kaçtır. Şunu aslında net bir şekilde belirtmek isterim içerikleriniz ile domaininizin aynı olması gerekmiyor bu ikisinin aynı olmadan da siz bir marka yaratabilirsiniz.

       

BENZER HABERLER