Akademik Personel | 26 Temmuz 2017, Çarşamba

Kaliteli Protein Tozu Ürünleri

31 Ağustos 2016
Kaliteli Protein Tozu Ürünleri
       

Spor yapan kişiler başta olmak üzere hemen hemen herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilen ürünlerden olan protein tozları günlük olarak ihtiyaç duyulan protein miktarlarının karşılanması amacı ile öncelikli olarak kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra vücuda kattığı etkiler düşünüldüğünde özellikle vücut geliştirme sporu ile ilgilenen kişiler için kas gelişimine sağladığı katkılar ile en faydalı ürünlerden olmaktadır.

Protein tozu alırken pek çok kişi ürünlerin fiyatlarına bakarak uygun fiyatlı olanı seçmeye gayret ediyor. Oysa her biri farklı besin içeriğine sahip olan bu ürünlerde mutlaka ürünlerin hangi maddeleri ne oranda içerdiklerine ve hangi marka adı altında ürünlerin çıktığına dikkat etmek gerekiyor. Bu konuda ön plana çıkan ürünler genellikle en çok satan ve kullanıcılar tarafından beğenilen ürünler oluyor. Bunlar arasında dymatize iso 100 Nutrade Premium Isolate ve Olimp Whey Complex gibi ürünler sayılabilir. Bu ürünlerden ilki olan Dymatize Iso 100 sahip olduğu besin içeriği ile dikkat çekiyor.

BCAA grubu da dahil olmak üzere her türden aminoasit çeşidini içinde barındıran bir ürün olan dymatize iso 100 yağ oranlarının da düşük olması ile sporcular için en faydalı ürünlerden biri olmaktadır. Toz formda ve kutuda satışı yapılan ürün izole whey proteini içeriğinden oluşmaktadır. Firmanın kendine has bir filtreleme teknolojisi ile elde ettiği bu izole protein içeriği protein özelliklerinin etkisinin daha uzun süreli ve kalıcı olarak vücutta gerçekleşmesini sağlamaktadır. Hidrolize edilmiş yapıda üretimi gerçekleştirilen bu izole protein sıradan whey proteinlere göre etkisini çok daha kısa sürede göstermeyi başarabilmektedir. Çünkü kana whey proteinlerden çok daha hızlı bir şekilde karışırlar. Şeker içermeyen ürün bu özelliği ile spor yapan kişilere büyük bir katkı sağlamaktadır. Artık zararlı olduğu tüm beslenme uzmanları tarafından kabul edilmiş olan glüten miktarları bakımından da bu ürünün içinde sıfır oranda glüten bulunduğunun bilinmesi önemlidir.

Kaliteli ürünler üreten bir diğer firma da Nutrade’dir. Nutrade’nin protein tozu ürün grupları içinde en sevilen ürünlerinin başında da nutrade premium isolate geliyor. İzole protein içeriğine sahip olması ile en kısa sürede emilimi gerçekleşen bu ürün özellikle spor yapanlar için en faydalı ürünlerden biridir. Spor sırasında ihtiyaç duyulan performans ve gücün kendini gösterebilmesi, spor sonrası ise toparlanmaların kas yıkılmasının önlenmesi ile daha çabuk gerçekleşebilmesi açısından en etkili ürünlerden biri olmaktadır. Ayrıca şekerin üründe bulunmaması ve çok az miktarda yağ bulunması da büyük bir fayda sağlıyor. CFM filtreleme teknolojisi ile elde edilmiş olan toz formdaki nutrade premium isolate yüzde yüz izole whey proteininden elde edilmiştir. Bu whey proteinin içeriğine ek olarak ürün içinde aynı zamanda 500 Dalton izole whey de bulunuyor.

CFM teknolojisi ile toz formundaki yapısına kavuşmayı başaran bir diğer ürün de olimp whey complex üründür. Markanın en sevilen ürünlerinden olan bu ürün kana hızlı şekilde karışması ile dikkat çeker. Sıfıra yakın yağ, şeker ve karbonhidrat oranları ile ön plana çıkan ürün BCAA grubu aminoasitleri barındırması ile de oldukça zengin bir aminoasit profiline sahip olmaktadır. Glutamin içeren ürün düzenli olarak spor yapan kişiler için en etkili içeriğe sahip ürünlerden biri olma özelliğini de taşıyor. Protein tozlarının genelinde yaşanan sorunlardan biri olan tüketim sorununa da bu ürün çilek ve çikolata aromalı versiyonları ile çözüm bulmakta. İster su veya sütle karıştırarak ister toz formdaki haliyle de bu ürünün tüketimi gerçekleştirilebilmektedir.

       

BENZER HABERLER