reklam
Akademik Personel | 21 Ocak 2017, Cumartesi

İTÜ’de Cuma Namazı Saatinde Ders Yok

12 Ocak 2016
İTÜ’de Cuma Namazı Saatinde Ders Yok
       

Açıklamaya göre akademisyenler ve öğrenciler isterlerse genelgeye uygun hareket edebilecek, isterlerse de bu zamanı öğle tatili olarak değerlendirebilecek.

Kamu kurumlarındaki cuma namazı genelgesinin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) bahar dönemi ile birlikte başlayacak uygulamaya göre cuma namazı saatlerinde ders verilmeyecek. İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın tüm akademik ve idari birimlere gönderdiği talimata göre gelecek eğitim-öğretim döneminde ders saatlerinin cuma namazına göre ayarlanması istendi. Açıklamaya göre akademisyenler ve öğrenciler isterlerse genelgeye uygun hareket edebilecek, isterlerse de bu zamanı öğle tatili olarak değerlendirebilecek. Geçen hafta Resmi Gazete’de yayımlanan Başbakanlık Genelgesi ile kamu personelinin cuma namazına gidebilmesi için gerekli düzenlemeler yapılmıştı.

Habertürk

       

Yorumlar

  1. Celal Ayaz dedi ki:

    yemek saati nasıl ders olmuyorsa, cuma saati de dersin olmaması gayet normal,üstelik cuma ibadeti için öğle paydosu heryerde yemek saatiyle aynı zaman dilimindedir.isteyen sadece yemeğini yer veyahut da yemeğini de yer cumaya da gider.

Yorum Yaz