reklam
Akademik Personel | 23 Mart 2017, Perşembe

İstanbul’un Fethini Eleştiren Profesör Açığa Alındı

1 Haziran 2016
İstanbul’un Fethini Eleştiren Profesör Açığa Alındı
       

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde (ADÜ) görev yapan Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu, büyük tepki toplayan İstanbul’un fethiyle ilgili eleştirel paylaşımı nedeniyle açığa alındı.

ADÜ Veterinerlik Fakültesi Zootekni Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu’nun kişisel sosyal medya hesabından 29 Mayıs’ta yaptığı, İstanbul’un fethiyle ilgili “Bugün muhteşem bir uygarlık olan Doğu Roma İmparatorluğu’nun başkenti Konstantinopolis’in barbar ve bağnaz bir kabile tarafından işgalinin yıl dönümü” paylaşımı büyük yankı uyandırdı.

574df27c18c773312078ae9e

Gelen tepkiler üzerine sosyal medyadaki paylaşımını silen Prof. Dr. Bardakçıoğlu’na ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan da sosyal medyadan yazdığı, “Terör sevici akademisyenlerimizden sonra Bizans sevici akademisyenimiz de oldu. Bilsinler ki Hira Dağı’nın evlatları Olimpos Dağı’nın evlatlarını mutlak ve yeniden mağlup edeceklerdir” sözleriyle tepki gösterdi.

REKTÖR YİNE SOSYAL MEDYADA DUYURDU

Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu hakkında yaptığı paylaşım nedeniyle soruşturma başlatan ADÜ Rektörü Bircan, Bardakçıoğlu’nun açığa alındığını yine sosyal medya hesabından duyurdu. Birincioğlu’nun “İlgili öğretim üyesinin sosyal medyadaki kabul edilemez paylaşımları nedeniyle disiplin soruşturması başlatıldı, ceza soruşturması başlatıldı ve açığa alındı. Bu paylaşımları nedeniyle haklı olan tepkinizi tehdit, hakaret ve küfür gibi ifadeler kullanarak değersizleştirmeyelim. Süreç tarafımızdan ciddiyetle takip edilecektir” şeklindeki paylaşımı, takipçileri tarafından büyük beğeni topladı.

Kaynak: Hürriyet

       

Yorumlar

  1. JITEM dedi ki:

    Bu canlının uzantıları da,yani bunu oraya sokan ideolojinin akademideki ekibi,uzantıları da yani referansı da büyüteç altına alınmalı,hareketleri izlenilmeli, nefes aldırmamalı kesinlikle!!

  2. ALPEREN dedi ki:

    Bu kişi tc vatandaşlığından çıkarılmalıdır. KİMİ BEĞENİYORSA O ÜLKEYE POSTALANMALIDIR.Küfür ettiği bu millet bu devlet, bunun her ay 6-7000 tl sini hesabına tık yatırıyor,ömrü boyunca, toplumun kahir ekseriyeti asgari ücretle yaşamaya çalışırken. Def olsun gitsin bu ülkeden,böyle akademisyen olmaz olsun,kahrolsun,bize ihanet edenler bu ülkede yaşayamaz!!! BİZİM EKMEĞİMİZİ YİYİP BİZE KÜFREDEMEZ!! KENDİSİNE BAKLAVA YEDİRİP,KENDİ KURU EKMEK YİYEN BU ASİL MİLLETE BU İHANET ASLA VE ASLA KABUL EDİLEMEZ.UMARIM YETKİLİLER BU DURUMLA İLGİLENİR EN KISA ZAMANDA!!

Yorum Yaz