Akademik Personel | 22 Nisan 2018, Pazar

İstanbul Ticaret Odası Yüksek Lisans ve Doktora Bursları

İstanbul Ticaret Odası Yüksek Lisans ve Doktora Bursları
       

İTO KARŞILIKSIZ ÖĞRENİM BURS BAŞVURUSU HAKKINDA

Odamız 2016 – 2017 Eğitim Öğretim Yılı Burs Başvuruları 3-16 Ekim 2016 tarihleri arasında aşağıda yer alan link üzerinden online olarak alınmaya başlanmıştır.

Burslarla ilgili tüm süreç www.ito.org.tr adresinden takip edilebilecektir.

 

Mevcut bursiyerlerimizin yeniden başvuru yapmasına gerek bulunmamaktadır.

Lisans Burslarında Uzaktan Eğitim ve Açıköğretim öğrencilerinin başvuruları değerlendirmeye alınmamaktadır. 

Lisans Bursları:

İstanbul il sınırları içinde bulunan devlet üniversitelerinde öğrenim gören yükseköğrenim (lisans) öğrencileri (açıköğretim ve uzaktan öğretim hariç) ile vakıf üniversitelerine ÖSYM tarafından %100 burslu olarak yerleştirilen veya %100 şehit bursu ile öğrenim gören yükseköğrenim (lisans) öğrencilerine verilir.

Lisans programlarında öğrenim gören öğrencilerden; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, yükseköğrenim birinci sınıfında 22, ikinci sınıfında 24, üçüncü sınıfında 25, dördüncü sınıfında 26 yaşından büyük olmayan, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenim kredisi dışında başka herhangi bir resmi veya özel kuruluştan burs almayan, herhangi bir firma veya kuruluşta çalışmayan, ara sınıf başvurularında yıllık genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,25 veya 100 üzerinden en az 60 olan öğrenciler burslarımıza başvurabilir.

Yüksek Lisans Bursları:

İstanbul il sınırları içinde bulunan devlet üniversitelerinde öğrenim gören yüksek lisans (master) öğrencileri (formasyon programları hariç) ile vakıf üniversitelerinde %100 burslu veya %100 şehit burslu olarak öğrenim gören yüksek lisans (master) öğrencilerine verilir.

Yüksek lisans programlarında öğrenim gören öğrencilerden; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu kredisi dışında başka herhangi bir resmi veya özel kuruluştan burs almayan, herhangi bir firma veya kuruluşta çalışmayan, lisans bitirme veya yüksek lisans genel not ortalaması 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 75 olan öğrenciler burslarımıza başvurabilir.

Doktora Bursları:

Türkiye içinde ve/veya yurtdışında bulunan yükseköğrenim kurumlarında öğrenim gören, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu kredisi dışında başka herhangi bir resmi veya özel kuruluştan burs almayan öğrencilere verilir.

Lisans veya yüksek lisans bitirme veya doktora genel not ortalaması 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 75 olan doktora öğrencileri burslarımıza başvurabilir.

Diğer Burslar: 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişiminde Şehit olan vatandaşların çocukları ve kardeşleri ile Gazi olan vatandaşların kendileri ve çocuklarından İstanbul il sınırları içinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim görenlere Odamız tarafından burs verilecek olup, söz konusu burslara ilişkin duyurular internet sitemizde bilahare yayınlanacaktır.

2016-2017 Burs Başvuru Formu

       

BENZER HABERLER