reklam
Akademik Personel | 17 Ocak 2017, Salı

İnternet Sitelerinden Para Kazanmanın 8 Yolu

6 Mart 2016
İnternet Sitelerinden Para Kazanmanın 8 Yolu
       

İnternet sitelerinden nasıl gelir elde ediliyor sorusu günümüzde sıkça sorulmaktadır. Şirketlerin milyon dolarlar döktüğü ve kazananı oldukça fazla olan internetten gelir elde etmek uzmanlık alanınıza oldukça geniş yapıya sahiptir. Örneğin öğretmen iseniz dersler verip gelir elde edebileceğiniz gibi internet siteleri kurarak bunların reklam paralarıyla geçiminizi sağlayabilirsiniz. İnternetten gelir elde etmenin iki temel noktası bulunmaktadır. Bunlardan biri özgün içerikler üretmek ve ikinci de bu ürettiğiniz içerikleri dijital pazarlama kanallarını kullanarak insanlara ulaştırmaktır.

1 -İlan Sitelerinden Gelir Etmek

İlan sitelerinden gelir elde etmek günümüzde bütün dünyada yapılmaktadır. Amazon, gittigidiyor, sahibinden gibi sitelerden yüksek miktarlarda gelir elde edenler yer almaktadır. Eğer elinizde pazarlanacak ürün yada hizmet varsa ilan sitelerini kullanabilirsiniz. Diğer bir yöntemde ilan siteleri açarak insanları sitenize teşvik etmektir. İlan siteniz varsa özel reklamlar alabilir yada ilanları ön plana çıkarmak, yukarıda tutmak adına ek ücretler talep edebilirsiniz. İşleriniz yolunda giderse zengin olabilirsiniz.

2- E-Ticaret Sitelerinden Gelir Elde Etmek

E-ticaret sitelerinden gelir elde etmek sanılanın aksine oldukça zordur. Ziyaretçilerinize uygun fiyat ve güveni sunmalısınız. Aynı zamanda da ziyaretçilerinize ulaşmak için çalışmalar gerçekleştirmelisiniz. Bu çalışmaların en bilineni ise adwords reklamları ve seo’dur. Uzun vadeli eticaret sitesi planlıyorsanız ve eticaret sitesi yöneticisi iseniz e-ticaret seo alanında teccübeli olmak cirolarınıza pozitif etkiler yapacaktır.

3- Blog Sitelerinden Gelir Elde Etmek

Blog sitelerinden gelir elde etmek diğer sitelere oranla daha fazla yetenek ve bilgi istemektedir. İnsanların sizi takip etmesi için özel hünerlerinizi sergilemeniz gerekiyor. Örneğin yazılımcı iseniz bu alanda makaleler yayınlayarak ve bilgiler vererek insanların sitenize gelmenize

4- Farklı İçerik ve Dillerde Siteler Açarak Gelir Elde Etmek

Farklı içerik ve dillerde site açarak düzenli gelirler elde edebilirsiniz. Örneğin sağlık, turizm ve eğlence sektöründe 20 tane siteniz varsa ve bunları arama motorlarındaki anahtar kelimeleri iyi konumda ise ek bir işte çalışmanıza gerek kalmayacaktır. Seo konusunda tolgaayric.com blogdan bilgi alabilirsiniz.

5- Youtube ve Diğer Video Sitelerinden Gelir Elde Etmek

Youtube ve diğer video sitelerine özgün içerikli videolar üreterek hem ünlü, fenomen olabilir hemde çok iyi gelirler kazanabilirsiniz. Türkiye ve Dünyada sadece youtube aracılığıyla çok iyi gelir elde eden kişiler bulunmaktadır. Yapmanız gereken bir youtube kanalı açmak ve düzenli ilgi çekici daha önceden kimselerin oluşturmadığı videolar oluşturarak insanların ilgisini çekmek…

6- İçerik Üretim Sitelerinden Gelir Elde Etmek

İnternet site sahipleri ile anlaşarak içerik üretimi yapabilirsiniz. Uzmanlık alanınıza göre üretebileceğiniz içerikler ücretlendirilmektedir. Örneğin tıp alanında yazılan makale ile bir haber sitesine yazılan makalenin fiyatı aynı olmayacaktır. Diğer alanlara göre biraz daha zordur.

7- İnternet Sitelerine Editörlük Yaparak Para Kazanma

Haber, dizi, film sitelerine editörlük yaparak aylık yada haftalık düzenli kazanç elde edebilirsiniz. Özellikle de ev hanımları ve öğrenciler bu işi yapmaktadırlar. Bu işi yapabilmek için iyi düzeyde içerik yönetim sistemlerini kullanabiliyor olmak ve içerik üretiminden de anlamak gerekiyor.

8- Sosyal Medya Sitelerinden Gelir Elde Etmek

Sosyal medya sitelerinden hayatınızı kazabilirsiniz. Birinci yol firma ve şahısların sosyal medya hesaplarını yönetmektir. Sosyal medya pazarlaması ile sosyal medya ağlarından gelir elde edebilirsiniz. Kendi hizmet ve ürününüzü pazarlayabileceğiniz gibi kurum ve şahıslara da destek verebilirsiniz. Sosyal medya sitelerinden aklınıza gelebilecek hemen hemen her türlü ürünü ve hizmeti satabilirsiniz.

Instagramdan son zamanlarda giyim, eğlence ve aksesuar alanlarında yoğun satışlar gerçekleşmektedir. Facebook sitesinden doğru bir pazarlama ile potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

İnternet sitelerinden para kazanmanın yukarıda anlatılana ek olarak onlarca yolu bulunmaktadır. Örneğin eticaret işine girdiğinizde kendi içerisinde B2B, C2C gibi farklı modelleri olduğunu görürsünüz. Modeller de kendi içerisinde bölümlere ayrılmaktadır. İntternetten gelir etmeyi istiyorsanız ve bunu kalıcı olarak yapmak gibi planlarınız varsa seo eğitimi almalısınız. Doğru ve ve bütün bilgileri veren seo eğitim kurumu olduğunu düşünürsek özel ders almakta fayda vardır. http://tolgaayric.com/seo-egitimi sizlerin seo alanındaki ihtiyacınızı gidermenizi sağlayacaktır. Sadece seo değil dijital pazarlama kanallarını da öğrenmelisiniz. Örneğin email marketing, sosyal medya pazarlaması, sem gibi bir çok kanal bulunmaktadır. Bunları bilmek sizlere kazandıracaktır.

       

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz