Akademik Personel | 20 Temmuz 2017, Perşembe

İngilizceyi Temelden Öğrenin “www.temelhoca.com”

19 Ağustos 2016
İngilizceyi Temelden Öğrenin “www.temelhoca.com”
       

Dil öğrenmek ve öğrenilen dili etkili bir biçimde konuşabilmek oldukça büyük önem taşımaktadır. Dünya dili olarak kabul edilen İngilizce ancak etkili ve etkin bir biçimde kullanıldığında geçerliliği bulunmaktadır. İngilizceyi etkin bir biçimde kullanabilmek için öncelikle temel dil eğitimi alınması gerekmektedir. Temel eğitim olmadan ileri seviyeleri öğrenmek zordur, öğrenilse bile bu bilgiler kalıcı olmamakta ve kısa zaman içerisinde unutulmakta yahut eksiklikten dolayı yanlış kullanılmaktadır. İngilizceyi temelden ve sindire sindire öğrenmeniz amacı ile sizlere video içerikler ile ders vermekte olan Temel hoca sayesinde İngilizce öğrenmek isteyen kişiler kolaylıkla başlangıç seviyesinden İngilizce öğrenmeye başlayabilir ve buradan başlayarak kısa zaman içerisinde önemli yol kat edebilir. İngilizce öğrenmek elbette hemen olacak bir şey değildir. Bu sebeple ilk etapta en çok lazım olacak kelime ve cümle gruplarının öğrenilmesi gerekmektedir. Başlangıç seviyesi sayılan bu seviyede temel İngilizce bilgisi hakkında dersler yer almaktadır. Bu seviyede öğreneceğiniz konular ile diyalog kurma, kendinizi tanıtma, aile bireylerinizi tanıtma, alfabe, sayılar, saatler ve meslekler gibi günlük hayatınızda yer alan ve işinize yarayabilecek bilgileri öğrenerek İngilizce öğrenmeye başlangıç yapmanız sağlanmaktadır. Üç temel ders grubundan ilki olan temel İngilizce bilgisi bölümünde toplam 8 ders yer almaktadır. Bu derslerin her birinde İngilizcede günlük kullanabileceğiniz bilgiler öğretilerek dil temeli oluşturmanız sağlanmaktadır. Bu temel iyi oluşturulduktan sonra ileri seviyeleri öğrenmek ve İngilizce konuşmak daha kolay olacaktır.

Temel İngilizce bilgisi edinerek bir dil temeli oluşturduktan sonra yavaş yavaş gramer konularına girme zamanı gelmektedir. İkinci ders grubu olan temel gramer grubunda sizlere İngilizce cümle kurmanın yanı sıra cümle kalıpları, zaman cümleleri gibi kompleks yapılar öğretilmeye başlanmaktadır. İngilizce öğrenmenin ikinci adımı olan gramer konusundaki içeriklerhttp://www.temelhoca.com adresinde ikinci ders grubu içerisinde yer almakta olup yine video içerikler ile sizlere sunulmaktadır. Bu alanda öğreneceğiniz konular ile günlük konuşmalarınızı zenginleştirmeye ve daha detaylı konuşmalar yapmaya başlayabileceksiniz. Bu bölümde öğreneceğiniz gramer bilgisi içeriğinde yer alan cümle kalıpları, zaman cümleleri ve dilbilgisi kuralları ile kurduğunuz cümleler daha da zengin bir hal alacaktır. Bu alanda yer alan dersleri tamamladıktan sonra gelecek planlarınızdan, geçmiş anılarınızdan yahut okuduğunuz bir haberden cümle içerisinde rahatlıkla bahsedebileceksiniz. İngilizce öğrendikçe konuşmanızın daha da geliştiğini ve daha iyi cümleler kurabildiğinizi fark edecek ve İngilizce konuşmaktan daha çok zevk aldığınızı hissedeceksiniz.

İngilizce öğrenmek elbette bir anda olacak bir şey değildir. Sindire sindire ve akıcı bir biçimde İngilizce öğrenmenize olanak tanıyan içerikler size İngilizce kurallar öğretmenin yanı sıra kelime öğretme konusunda da yardımcı olmaktadır. Üç temel ders grubundan üçüncüsü olan grupta kelime bilgisi videoları yer almaktadır. Bu bölümde öğreneceğiniz kelimeler cümlelerinizin zenginleşmesine ve konuşulanları daha iyi anlamanıza olanak tanıyacaktır. Kelime öğrenmek İngilizce öğrenme konusunda oldukça önemli bir yere sahiptir. Cümle kurmayı ve dilbilgisi kurallarını bilseniz bile kelime bilmediğiniz sürece İngilizce konuşma konusunda her zaman sıkıntılar yaşanacaktır. Bu sıkıntıların yaşanmaması adına kelime bilgisi videolarını da dikkatlice takip ederek açıklarınızı kapatabilir ve kelime öğrenerek dilinizi daha iyi seviyelere taşıyabilirsiniz. Site içerisinde yer alan videoların tümü İngilizce öğrenmeye yeni başlayan kişilerin yanı sıra başlangıç ve orta seviyede İngilizce bilen kişiler için de uygundur. Site içerisinde yer alan içerikler yardımı ile İngilizce konusunda kısa sürede fazla yol kat edebilir ve sindire sindire ve kalıcı bir şekilde İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz.

       

BENZER HABERLER