reklam
Akademik Personel | 23 Mart 2017, Perşembe

İhraç Kriterleri Daraltılacak, Bazı Akademisyenler Dönecek

İhraç Kriterleri Daraltılacak, Bazı Akademisyenler Dönecek
       

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, dün YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile görüştü.

Saraç’ın ihraç edilen ve açığa alınan üniversite personeline ilişkin, “Biz üniversiteleri arayarak şunları ihraç edin diyemiyoruz. İnisiyatif rektörlerde, onların verdiği listeler üzerinde işlemler yapıldı” ifadesini kullandığı belirtildi.

Alınan bilgilere göre hükümet kaynakları bir başka görüşmede CHP yetkililerine yeni bir KHK’yla ihraç kriterlerinin daralarak, bazı isimlerin geri dönebileceği mesajını da verdi.

Saraç, 2 bin 346 akademisyenin ihraç edildiğini ifade ederken, Kılıçdaroğlu’nun özellikle barış bildirisine imza atan akademisyenlerin durumunu gündeme getirerek, “21. yüzyılda bir bildiriye imza attığı için, düşüncesini açıkladığı için akademisyenlerin ihraç edilmesi kabul edilemez” dediği öğrenildi.

Saraç’ın, Kılıçdaroğlu’nu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak akademik yılı açılışına da, “Katılımınızdan memnun oluruz” diye davet ettiği, Kılıçdaroğlu’nun ise yanıt vermediği öğrenildi.

Milliyet
       

Yorumlar

  1. rektör mağduru dedi ki:

    Rektör insiyatifi ne demek? YÖK rektörlerin verdiği isimlere karşı ne yapmış bu adamlar diye sormamış mı? Yapılan işlemin neye dayanarak yapıldığını bilmiyorsa ve masum insanların karalanmasına göz yumuyorsa temmuz tarihi yöksisten kaydını siliyorsa ve bu şekilde iş imkanlarının önünü tıkıyorsa ………….. nerde adaleti aramalaıyız? rektöre yaptığı haksızlık için dava mı açmalıyız? masum insanların üzerine leke attılar. Hemde YÖK ten liste geldi diyerek…… sonra YÖkten gelen cevap = biz liste göndermedik…… ha diyelim rektör beyin insiyatifine göre ….. madem öyle yap soruşturmanı bu adam ne yapmış?????

  2. şukela mukela dedi ki:

    DOÇENTLİK KRİTERLERİNİ DEĞİŞTİRENLER DE FETOCU MU ÇOK MERAK EDİYORUM. NASIL BİR HASİSLİK VE HAİNLİKTİR BU? DAHA ÖNCE HERŞEY NE KADAR KOLAYMIŞ. HAYIR ZORLAŞTIRIYORLAR TAMAM AMA KENDİLERİ O ZORLUKLARI MÜLAKAT=TORPİL, SORU ÇALMA, SAHTE PUAN, İNTİHAL YAYINLAR ile AŞIYORLAR, KADRO HAK EDEN ADAMA ŞANS VERMEYEREK SÜLALELERİNE YER AÇARAK SÜRÜ GÜDÜYORLAR. GÜDÜN BAKALIM BUGÜN FETO GELİR YARINI ALLAH BİLİR. ÇARKINIZA…..

  3. şukela mukela dedi ki:

    YAZIKLAR OLSUN! DEMEK REKTÖRLERE BIRAKILMIŞ… O NEDENLE TÜM FETOCULAR ve APOCULAR YERİNDE DURMAKTA. EY GÜZEL ALLAHIM SEN HEPSİNİ BİLDİĞİN GİBİ YAP! AMİN…

Yorum Yaz