reklam
reklam
Akademik Personel | 22 Ekim 2016, Cumartesi

Hafta Sonlarının Tartışma Programları

7 Ocak 2016
Hafta Sonlarının Tartışma Programları
       

Günümüzde, hafta sonları yayınlanan tartışma programları ile gündem ele alınırken, sorunların tamamına uzmanlar tarafından farklı bakış açıları geliştirilmektedir. Bu konular, insanlar, siyaset, dünya veya ekonomi olabiliyor. Alanında uzman kişilerce düzenlenen ve spikerin sorularının cevaplanmasıyla birlikte sürdürülen programlara, sosyal medya aracılığıyla insanlarda katılabilmektedir.

Halkın sorularını alan programlar olduğu gibi, belli başlı olayları ele alarak inceleme yöntemiyle yapılan tartışma programları da yer almaktadır. Hafta sonları dizilerden veya diğer programlardan sıkılıp, tartışma programlarına yönelmek isteyenler için tavsiyelerimiz olacaktır. Sizlerde, gündemden haberdar olmak ve belli başlı sorunların yanı sıra, insanların anlık yaşadıklarını inceleyen tartışma programlarına da kulak vererek, sorunlarınızın çözüm bulmasına ve konularla ilgili daha fazla bilgi sahibi olmayı planlayabilirsiniz.

İlk olarak bahsedeceğimiz tartışma programı, Ceviz Kabuğu’dur. Ceviz Kabuğu tartışma programı, Hulki Cevizoğlu tarafından hazırlanıp sunulan ve güncel konuların ele alındığı bir programdır. Program daha önceleri, HBB, Kanal 6, Show TV, ATV, Star TV izle gibi birçok kanalda yer almasıyla birlikte, günümüzde Kanal Sokak ekranlarında izleyenlerle buluşmaktadır. Tünel Beyoğlu’nda yayınlanan program, 2 Şubat 2013 yılından beri, her cumartesi 22:00 ‘da Ulusal Kanal olan Kanal Sokak ekranlarında izlenmektedir. 5 Eylül 1994 yılında ilk programı yapılan bu tartışma programına her hafta farklı simalar katıldığı gibi, gündemde olup bitenler hakkında bilgi almanız sağlanıyor.

Hafta sonu yayınlanan bir diğer tartışma programı ise, 2006 yılından beri Ruhat Mengi tarafından hazırlanıp, geliştirip, sunulan tartışma programıdır. 2006 yılında ilk programının Star TV ‘de gerçekleştirilmesinin ardından 4 yıllık bir süreçle bu kanalda gösterimine devam etti. Sonraki 4 yıl ara verilen ve 2014 yılında Halk TV izle tekrar başlayan program, tartışma alanından her konuyu ele alınmasıyla bilinen ve insanlara bilgi aktarımı yapılan tartışma programıdır.

Tartışma programları, ciddi manada izleyici kitlesine ulaşamasa bile, oldukça yararlı konuların işlenmesi dahilinde, izleyenlerin ve kemik kadronun oldukça bilgili insanlardan oluşturulduğu, izleyicilerinin donanımlı ve gündemden haberdar kişiler tarafından oluşturulduğu için oldukça zahmet ve dikkat isteyen bir konudur. Kaliteyi ve şeffaflığı bir arada sağlamanın ciddi manada emek istediği günümüzde, işini layığıyla yapan programlar, karşılığını izleyicilerini arttırarak almaktadırlar.

Kaynak: http://www.kolaytv.com/

       

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz