Akademik Personel | 16 Aralık 2017, Cumartesi

Google’dan Müşterilerine Görüntülü Hizmet

9 Şubat 2015
Google’dan Müşterilerine Görüntülü Hizmet
       

Google, kendisinden tablet, telefon ya da Chromebook gibi cihazlar satın alanlara görüntülü müşteri hizmetleri desteği verecek.

Google, Hangouts uygulaması ile videolu görüntülü hizmetleri servisini 2013 yılında ticari olarak kullanıma sunmuştu. Bu serviste kullanıcılar profesyonel başka kullanıcılardan ücret karşılığında görüntülü destek alabiliyordu. 

Bu hizmetin bir benzeri kendi ürünleri için test etmeye başlayan firma, kendisinden tablet, telefon ya da Chromebook gibi cihazlar satın alanlara görüntülü müşteri hizmetleri desteği verecek. 

Halen test aşamasında olan serviste kullanıcılar Hangouts yardımı ile destek personelleri ile görüntülü olarak görüşebilecekler. Ücretsiz olarak kullanılabilecek servis ile ilgili olarak Google adına açıklamalarda bulunan bir yetkili, ‘şimdilik sınırlı kullanıcılarla gerçekleştirdiğimiz testler sürüyor. Henüz tam anlamıyla planlarımızı açıklayabilecek durumda değiliz’ dedi. 

Google’ın resmi olmayan ismiyle ‘Virtual Genius Bar’ adını verdiği servisinin ne zaman tam anlamıyla kullanıma sunulacağı ve kullanım şartlarının ne olacağı konusunda net bir açıklama yapılmadı.  

Kaynak: Al Jazeera 

       

BENZER HABERLER