reklam
reklam
Akademik Personel | 23 Ekim 2016, Pazar

Gişe rekorları kıran filmler

30 Ekim 2015
Gişe rekorları kıran filmler
       

Son zamanlarda vizyon tarihleri sıklıkla takip edilmektedir. Vizyon tarihlerinin sosyal medya üzerinden yayılan çeşitli bilgiler doğrultusunda daha çok ilgi gördüğü ve bu vesileyle sevilen oyuncuların rol aldığı filmlerin büyük oranda izlenme sayısı elde edebildiği bilinmektedir. Aslında filmlerin sevilmesinin sadece seçilen tür ve filmin konusu ile alakası yoktur. Filmin oyuncuları da o filme duyulan ilgiyi artı yönde etkileyen etkenlerden birisidir. Film oyuncuları genel olarak büründüğü rolü en iyi şekilde beyazperdeye yansıtır. Haliyle bu durum izleyicileri yoğun bir şekilde etkiler. Bu tarz filmlerin sadece izleyici etkilemesi değil dünya çapında tanınmasını sağladığı da görülebilir. Bu gibi örneklerin başında ise hem dünya çapında hem de Türkiye’de gişe rekoru kırmış filmler yer almaktadır. Türkiye’de Düğün Dernek 2 izle seçeneği ile izleyicilere sunulan ve kaliteli görüntüsü ile eşsiz bir zevk sunan film, izleyicileri gülme krizine sokmaktadır. Özellikle başrol oyuncularının yoğun ilgi görmesi, filmi eşsiz kılan en iyi özelliklerden birisidir. Devam niteliğindeki film izleyiciler tarafından tam not almıştır.
Uyumsuz 3 yandaş isimli filmde de benzer özellikler görmek mümkündür. Filmde dikkat çeken en önemli sahnelerden birisi aksiyon sahneleridir. Yine devam niteliğinde olan uyumsuz 3 yandaş filminin bölüm 1 isimli sunumu, izleyicilerin ilgisini çeken en önemli serilerden birisidir. Bir önceki filmde rol alan oyuncuların yeni filmde de rol alması izleyiciler tarafından ilgi görmüştür. Yoğun talep sonrasında karar alınan ve oyuncuların tekrar yeni filmde rol alma isteği filmin yeni serisindeki stratejiyi belirlemiştir. Böylece film aynı ilgiye maruz kalmış ve yeni filminde de benzer konu işlenmiştir. Aksiyon tadında olan ve çekilen sahneler ile yoğun ilgi gören uyumsuz 3 yandaş filminin alanında iyi bir film olduğu kanıtlanmıştır. Sevilen oyuncuların devam niteliğindeki filmlerde rol alması büyük ilgi görmektedir. Oyuncuların var olan rollerini üstüne katarak izleyiciye sunması ve bu rolleri ile yeni senaryoların altından kolayca kalkabilmesi büyük takdir toplamaktadır. Böylece adı hafızalara kazınan filmlerde unutulmaz sahneler ve replikler yer alabilmektedir. Uyumsuz 3 yandaş filmi de buna iyi bir örnektir.
Aynı zamanda film sektöründe oyuncu ile değil karakter ile de ön plana çıkmış isimler vardır. Özellikle Fantastik Dörtlü 2015 isimli filmde farklı karakter tasarımları 7’den 70’e birçok film severin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Karakter tasarımlarında dikkat çeken en önemli unsur ise izleyicilerin ilgisini çekebilecek tarzda özelliklerin o karaktere has bir özellik haline getirilmesidir. Filmlerde genel olarak bu özellikleri görmek mümkündür. Özellikle Fantastik Dörtlü isimli filmde dört farklı karakterin bulunması izleyiciler tarafından yoğun ilgi görmüştür. Bu karakterler genellikle filmin aksiyon sahnelerini oluşturan unsurlardan birisidir. Doğal olarak her birisi kendisine has olan özellikleri kullanarak bu sahneleri muhteşem kılmaktadır. Film yapımcıları ise karakter tasarımlarında kusursuz bir görüntü çizmek isterler. Haliyle film yapımcılarının bu çabası takdir kazanmaktadır. Aynı zamanda muhteşem bir senaryonun filme entegre edilmesi de izleyiciye keyif veren bir başka unsurdur. Siz de filmleri HD kalitede izlemek ve sevdiğiniz isimlerin rol aldığı filmleri vizyon tarihinden kısa bir süre sonra seyretmek istiyorsanız kaynak siteyi ziyaret edebilirsiniz.

       

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz