Akademik Personel | 26 Mart 2017, Pazar

Erdoğan: KPSS’nin Hepsini İptal Söz Konusu Değil

5 Ağustos 2016
Erdoğan: KPSS’nin Hepsini İptal Söz Konusu Değil
       

Cumhurbaskanı Erdogan: İptal edilen KPSS’de soruları çaldığı tespit edilenler ayıklanacak, hak edenler kalmaya devam edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT canlı yayınında 15 Temmuz darbe girişimini ve sonrasında yaşananları değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2010 KPSS iptal edildi. 150 bin civarında insan merak ediyor. Bunların tamamı mı gidecek, yoksa bunların içinden kopya çekenler ve FETÖ’ye üye oldukları belirlenenler mi gidecek. Bu eleme nasıl yapılacak?” sorusunu şöyle cevapladı:

“Tespit edilenlerin hepsi ayıklanacak bir defa. Çünkü onlar hak etmediler, hak etmeyenler orada kalamaz. Hak edenler de hakları iade edilmek suretiyle iade-i itibara kavuşacaklar. KPSS ile ilgili o noktada başladı zaten. Neye göre başladı, kim hak etti kazandı, kim kazanamadı? Bunları şimdi ayıklıyorlar, araştırmaları yapılıyor. Bu araştırmanın neticesinde hak etmeyenler tamamen ayıklanacak, hak edenler de orada kalacak. 2010 öncesi şu anda programda yok. 2010 itibarıyla çalışmalar yapılıyor.KPSS’nin tamamının iptali söz konusu değil”

       

Yorumlar

  1. merve dedi ki:

    FETÖ öncesindede kurumlara çöken bazı diğer grupların merkezi sınavlara ait soruları çaldığını da biliyoruz, önceki çeteleşmiş gruplar da hesap vermeli. Bu gidişle memlekette sağlam adam kalmayacak, belki de hepsine göz yumulmalı,çünkü ipin ucu bazı büyük başlara dayanacak gibi..

  2. SOSYO dedi ki:

    ÜLKEDE ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞSİZ SAYISINDA PATLAMA YAŞANIRKEN, GENÇLERİN, ADI FETÖ VEYA DAHA BAŞKA ŞEYLER OLAN YAPILARIN ELİNE DÜŞMEMEK NERDEYSE İMKANSIZ. YÜKSEK LİSANS OLSUN DOKTORA MEZUNU OLARAK ASGARİ ÜCRETE ÇALIŞMAYA MAHKUM İSE BİR NESİL,RAHAT DURMAZ. RAHAT OLMAYAN İNSAN HERŞEYİ YAPAR!!

Yorum Yaz