reklam
reklam
Akademik Personel | 24 Ekim 2016, Pazartesi

Eğitim-Sen YÖK’ten “Azami Süre” Kararını Kaldırmasını İstedi

23 Eylül 2015
Eğitim-Sen YÖK’ten “Azami Süre” Kararını Kaldırmasını İstedi
       

Bilindiği üzere YÖK, “azami süre” affından ÖYP, 50/d ve 35. madde kapsamındaki araştırma görevlilerini muaf tutmuş ve yeni bir asistan kıyımının önünü açmıştır!

YÖK’ün ilgili kararı nedeniyle çok sayıda araştırma görevlisi işten atılma tehdidiyle ve yüklü miktardaki senet tutarlarını ödemekle karşı karşıya bırakılmıştır.  Birçok üniversitede ise araştırma görevlilerinin lisans üstü eğitimlerine kayıt yaptırıp yaptıramayacağı dahi belirsizliğini korumaktadır.

YÖK’ün hukuka aykırı olarak yaptığı “azami süre” düzenlemesini yargıya taşıyacak olsak da araştırma görevlileri açısından sorunun en kısa sürede çözüme kavuşturulması oldukça elzemdir. Eğitim-Sen, Yargı sürecinin beklenmesinin dahi telafisi güç sonuçlar doğuracağı bu konuda,  “azami süre” kararının kaldırılarak, konuyla ilgili araştırma görevlilerinin taleplerini karşılayan yeni bir düzenlemenin yapılması talebiyle YÖK’e başvuruda bulundu.

İlgili yazıyı görmek için tıklayınız.

       

Yorumlar

  1. ahmet uslu diyor ki:

    50/d’lier en çok bu dönemde mağdur oldular, atıldılar, yok sayıldılar bir de azami süreye mi takılsınlar..! Her gün umutla YÖK’ten gelecek iyi bir haber bekliyoruz ama ne yazık ki o haber hiç gelmiyor..! Binlerce genç de sırf bu yüzden haksız yere yıllarca emek verdiği işinden oluyor, mağduriyete DUR diyebilen bir Allah’ın kulu yok mu?

Yorum Yaz