reklam
Akademik Personel | 24 Mart 2017, Cuma

Eğitim-Sen: YÖK Üyelerine ÖYP’lilerle İlgili Çağrıda Bulunduk

Eğitim-Sen: YÖK Üyelerine ÖYP’lilerle İlgili Çağrıda Bulunduk
       

Bilindiği üzere ÖYP’li araştırma görevlilerinin, kadrolarının bulunduğu üniversitelerce çağrılmasına olanak sağlayan düzenlemeyi yargıya taşımış, konuyla ilgili açıklamalar yapmıştık.

ÖYP’li araştırma görevlilerinin karşılaştığı mağduriyetin giderilmesindeki aciliyet ve sorunun yakıcılığı nedeniyle, 15.03.2016 tarihinde YÖK Başkanlığı’na ve YÖK üyelerinin her birine hitaben bir yazı gönderdik. Gönderdiğimiz yazıyla,

 • YÖK’ün ilgili düzenlemesinin ÖYP’nin amaçlarına aykırı düzenleme yapıldığını,
 • Ders durumunda olan araştırma görevlilerinin dahi çağrıldığını,
 • Tez aşamasında olan araştırma görevlilerinin akademik öğrenimlerinin devam ettiğini,
 • YÖK’ün ilgili düzenlemesinin akademik, hukuki ve mantıklı hiçbir gerekçesinin olamayacağını,

belirterek, hukuksuzlukta ısrarcı olunması durumunda ÖYP’li araştırma görevlilerine yaşatılan eziyetin sorumluluğunu YÖK üyelerinin taşıyacağını ifade ettik. İlgili yazımızda, sorunu çözmek için kriterler belirlenmesi değil, YÖK’ün söz konusu düzenlemesinin kaldırılmasının zorunlu olduğunu temel talebimiz olarak kendilerine ilettik.

YÖK Başkanlığı ve YÖK üyelerine gönderdiğimiz yazıya ulaşmak için tıklayınız.

       

Yorumlar

 1. Bıkkın dedi ki:

  Kusura bakma hanımefendi kimse öypliler yüzünden havasız odada kalmak zorunda kalmıyor. Ne yani havalı odaları öyplilere verip sizin gibi torpilleri mi havasız odalara atıyorlar? Kimi kandırıyorsun? Esas öypliler sizin yüzünüzden çekiyor ne çekiyorsa.

 2. Busra dedi ki:

  Iyi de universitenin kendi kadrosundaki arastirma gorevlileri hic hesaba katilmamis. Baska univ.lerin oypli arastirma girevlileri yuzunden bizler 4-5 kisilik havasiz odalarda kalmak zorunda kaliyoruz. Dogru duzgun calisma ortamimiz yok. Bence oypliler kendi univ.lerine donsunler.

  1. Selim dedi ki:

   Gerçekten çok farklı bir bakış açısı :))). Böyle bir bakış açısını tebrik etmek lazım…

Yorum Yaz