reklam
reklam
Akademik Personel | 25 Ekim 2016, Salı

Ege Üniversitesinde Turnikeli Geçiş Dönemi

28 Eylül 2015
Ege Üniversitesinde Turnikeli Geçiş Dönemi
       

Ege Üniversitesinde güvenlik tedbirleri kapsamında yerleşke girişlerine kartlı geçiş sağlayan turnikeler konuldu.

Alınan bilgiye göre, yerleşkeye girişlerin kontrol altına alınması amacıyla yerleştirilen turnikelerden öğrenci ya da personel kartı olanlar geçebilecek.

Uygulamanın ilk gününde kartsız öğrencilerin geçişine uyarı yapılarak izin verildi. Yeni kayıt yaptıranlar ise kart almaları için fakültelerin öğrenci işlerine yönlendirildi.

Henüz kart çıkartmayan üniversite personeli de güvenlik görevlilerinin kontrolünün ardından turnikeden geçirildi.

Öğrenci ya da personel olmayanlar ise güvenlik noktasında kimlik bilgileri kaydedildikten sonra yerleşkeye alındı.

EÜ Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümüne bu yıl kayıt olan Numan Ali Ünal, yerleşkeye ilk kez giriş yaptığını ifade ederek, “Öğrenci kartım var. Uygulamayı duymuştum. Sistemi beğendim. Çok güzel güvenlik açısından” diye konuştu.

Anadolu Ajansı

 

       

Yorumlar

  1. volkan diyor ki:

    4 üniversitede gerek öğrenci olarak gerek akademisyen olarak çalıştım, avrupada amerikada eğitim gören arkadaşlarım var. Bu bir rezilliktir, devlet totalitarizmine bariz bir örnektir. Üniversiteler kamu hizmeti veren yerlerdir ve vatandaş dahi girip çıkabilmedilidir. Güvenlik saikiyle yapılıyorsa taksim metro girişlerinde, meydanlarda, otobüse binerken ve tüm kamuya açık yerlerde polis kimlik kontrolü yapsın. Otoriterleştiren, vatandaşın kendi yurdu içinde serbest dolaşımını engelleyen veya zorlaştıran her türlü uygulama diktatöryadır. Güvenlik böyle sağlanmaz, istihbaratla sağlanır, polisin yetkisinin arttırılmasıyla sağlanır, caydırıcı müeyyidelerle sağlanır. Güneydoğuda terörist yol kesip kimlik sorarken nerde bu devlet? Boğaziçinde giriş çıkış serbesttir, takdir ediyorum.. Bu ve benzeri uygulamalara tepki gösterin! O demir parmaklıkların arasından özgürlükler yuvası üniversitye girmek bir zuldur…

Yorum Yaz