reklam
reklam
Akademik Personel | 25 Ekim 2016, Salı

Ege Üniversitesi’nde Doçent’ten Tehdit Davası

8 Şubat 2016
Ege Üniversitesi’nde Doçent’ten Tehdit Davası
       

Daire başkanı kadın doçenti yanında çalışan hemcinslerinin tehdit ettiği ortaya çıktı.

Ege Üniversitesi’nde daire müdürü olarak görev yapan ve savcılığa tehdit edildiği yönünde başvuruda bulunan kadın akademisyen Doç. Dr. H.Ö.’nün, aynı kurumda çalışan iki kadın tarafından tehdit edildiği ortaya çıktı. Çalışanlar üzerinde baskı oluşturduğu ileri sürülen Doç.Dr. H.Ö.’yü tehdit eden iki kadın çalışan, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

 

FOTO:DHA – Doçent H.Ö. önce telefon ardından faks ve son olarak mektupla tehdit edilmişti.

ÖNCE TELEFON SONRA FAKS VE MEKTUP İLE!

İzmir Ege Üniversitesi’nde daire müdürü Doç. Dr. H.Ö., geçen yıl kasım ayında cep telefonuna gelen, “Bizimle uğraşma, evini takipteyim çek elini üzerimizden. Bu son uyarım” yazılı kısa mesaj alınca polis merkezine gidip şikayette bulundu. Doç. Dr. H.Ö.’nün şikayeti üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Polis Doç. Dr. H.Ö.’nün çevresini mercek altına alırken, bu kez numarası belli olmayan bir noktadan, öğretim üyesine, “Senin yüzünden maaş ve mesailer geç alınıyor. Seni o koltukta oturtmasınlar” yazılı ve ‘Mağdur işçi’ imzalı bir faks geldi. Polis tehdit eden kişilerin çalışanlar arasında olduğunu tespit etti. Bu arada, Doç. Dr. H.Ö. geçen 1 Şubat’ta yine tehdit içerikli mektup aldı.

FOTO:DHA – Doçenti tehdit edenler yanında çalışan kadınlar çıktı.

YANINDA ÇALIŞAN KADINLAR ÇIKTI!

Mektubun Bornova PTT Şubesi’nden gönderildiğini belirleyen polis, kurumun güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Yapılan incelemede, mektubu gönderenin, Sağlık Meslek Yüksekokulu’nda da görevli olan Doç. Dr. H.Ö.’nün yanında çalışan, G.V. ile P.K. olduğu ortaya çıktı. İfadeleri alınan iki kadın çalışan, savcının talimatıyla serbest bırakılırken,  Doç. Dr. H.Ö.’nün, çalışanlarına baskı yaptığı, bu nedenle tehdit edildiği öne sürüldü.

Kaynak: Doğan Haber Ajansı

       

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz