reklam
Akademik Personel | 19 Ocak 2017, Perşembe

Dünyaca Ünlü Bir Spor: Rafting

29 Şubat 2016
Dünyaca Ünlü Bir Spor: Rafting
       

DÜNYACA ÜNLÜ BİR SPOR

Hemen hemen dünyanın her yerinde yapılan ve ülkemizde de oldukça yaygın olarak yapılan rafting sporu son zamanlarda öne çıkmaktadır. Hayat ile ve doğanın bizlere sunduğu güzelliklerin yanı sıra getirmiş olduğu zorluklara karşı dayanma ve mücadele etme isteği ile iç içe olan bir spor olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde bulunan akarsuların oldukça bu spora katkı sağlanmasının büyük sebebi coğrafi koşulların oldukça verimli olmasıdır. Yükseltiler ve engebeli alanların oldukça yoğun olması bu sporu yapacak ve yapmakta olan kişileri biraz daha heyecanlandırmaktadır. Bu sporu tam manası ile yapabileceğiniz ve bu konu da oldukça tatmin olabileceğiniz bir yer olarak Düzce ili sınırları içerisinde bulunan Melen çayını örnek verebiliriz.

Ülkemizde Tercih Konusu

Melen rafting olarak nam salmış ve kendisini tercih eden kişileri bu konuda oldukça memnun esen bir yer olarak dikkat edilmesi gerekmektedir. Toplamda 13 km’lik bir uzunluğa sahip parkuru içerisinde bulundurmaktadır. Parkurda 2 km’lik bir uzunluğa sahip yerde acemi sporcular için hizmet verilerek bu spora yeni başlayan kişilere de mücadele etme imkanı sağlamaktadır. Parkur içerisinde belli bir km den sonra dalga ve akıntıların fazlalaşması insanları bir nebze daha heyecanlandırmaktadır. Diğer yandan bakıldığı zaman geride kalan 11 km’lik bir uzunlukta ise profesyonel manada bu spor ile ilgilenen kişilere de mücadele etme imkanı sunuyor ve bunun yanı sıra kendilerini bu konuda daha da geliştirme imkanı da sağlıyor.

Mücadele Hırsı

Düzce rafting bir hayat ile mücadele etme sporu olarak bu konuda birinci sıralarda olmaya devam ederek Melen tesisleri ile büyük anlamda hizmet vermektedir. İçerisinde bulundurduğu 1 adet kapalı oturma salon, 2 adet yarı açık teras, tam olarak 17 adet duş alma yeri ve sporcuların doğa ile baş başa kalabilmesi için ayrılmış olan yaklaşık 2 km’lik ormanlık bir alan ile hizmet vermektedir. Tabi yapmış olduğunuz her anlamda ki sporlar ile ilgili olarak güvenlik önlemlerinin son raddede olması son derece önemli bir konu olmuştur. İşte bu konuda hizmet vermek amacı ile kurulmuş olan Melen tesisleri kendisini tercih etmiş olan müşterilerine önce bilgi vererek önce can güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu açıklamaktadır. Bu tesisler hakkında bilgi almak istiyorsanız melencirafting.com adresine kesinlikle uğramanız gerekmektedir.

       

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz