reklam
reklam
Akademik Personel | 28 Ekim 2016, Cuma

Dr. Esra Çabuk Cömert Ankara’da Yoğun İlgi Gördü

9 Eylül 2016
Dr. Esra Çabuk Cömert Ankara’da Yoğun İlgi Gördü
       

 

Toplum baskısı ve yetişme tarzı, özellikle kızların büyüme ve ergenlik dönemlerinde etkili bir silah gibi kullanıldığından cinselliğe dair sıkı uyarılar ve baskılar uygulanmaktadır. Ayıp ve yasak baskıları yüzünden, ilerideki hayatlarını ve yaşam kalitesini düşürmekte, içlerinde yaşadıkları derin duyguları karşı tarafa yansıtmalarında zorlanmaya sebep olmaktadır.

Labioplasti, genç kızların sorunlarını aile büyüklerine yansıtamamasından dolayı kendince yaşamak zorunda oldukları bir rahatsızlık olabilmektedir. İlk âdetin yaşanmasından sonra genital bölgede bakteri oluşmaya başladığından, kaşıntı, idrar ve sarkma gibi problemlerle iç çamaşırına değen bir çıkıntı sarkık dudak veya labioplasti olarak kendini göstermektedir.

Birçok kişide olabilen normal bir durum olduğundan sarkan ve normale dönmesi gereken dudaklar küçük operasyonlarla uzman doktorlar tarafından kısa sürede normale dönüştürülebilmektedir. Ankara Kızlık zarı dikimi içinde uzman doktorların iki çeşit önerisi olduğundan birincisi, düğüne 1 hafta kala yapılan ve hastanın kızlık zarı denilen bölgeye uygulanan özel ameliyat iplikleri ile yapılan dikişi kapsamaktadır. Kısa süresi olduğundan düğüne veya ilk birleşmeye kısa olan sürelerde uygulanmaktadır.

İlk cinsellikte işlevini yitirip kanama olacağından toplumdaki baskıya riayet edildiğini simgeler. İkinci uygulama yine hastanın kendi vajinasından alınan dokunun bu bölgede bir duvar olarak işlenmesi ile oluşturulmaktadır. Daha uzun ve etkili olduğundan ilk cinsel birleşmeye kadar dayanıklılık özelliği vardır. İlkine nazaran daha uzun süre kızlık zarı kalıcılık özelliği taşır. Her iki yöntemde sadece toplumdaki basit ön yargıyı yok etmeye yarayan basit uygulamalar olup lokal anestezi ile hastane ortamında yapılmaktadır.

Bazı dikkatsiz cinsel birleşmelerde veya zorunlu yapılması gereken durumlarda, kürtaj başlığı altında gebeliğin sonlandırılması işlemleri uygulanmaktadır. Henüz cenin olarak bilinen ve yasal olarak 10. haftaya kadar uygulanması gereken sonlandırma işlemleri de, annenin vajinasından bebeğin alınması ile yapılmaktadır. Bu durum için anneye anestezi veya lokal anestezi uygulandığından, kürtajı hissetmeyerek birkaç saat sonrasında normal işlerin başına dönmeyi sağlayan bir uygulama olmaktadır.

Bütün uygulamalar mümkün olduğunca sağlıklı ve kısa sürede yapılmakta, hastaların normal yaşantısına dönmesi sağlanmaktadır. Hastaların da kendilerine dikkat edip en azından ilk 24 saat dikkatli davranmaları sorunsuz bir hayatın akışını sağlamaktadır. http://www.esracabukcomert.com/ankara-kurtaj-fiyatlari-2016/ adresinden prosedürler hakkında ayrıntılı bilgiye erişebilirsiniz.

 

       

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz