reklam
Akademik Personel | 23 Mart 2017, Perşembe

Davutoğlu’ndan Akademisyenlere Ekim Ayında Zam Müjdesi!

12 Eylül 2014
Davutoğlu’ndan Akademisyenlere Ekim Ayında Zam Müjdesi!
       

Başbakan Ahmet Davutoğlu 24 TV ekranlarında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Davutoğlu, konuşmasının bir bölümünde de akademisyenlere müjdeli haberi verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu,  (Akademisyenlere zam konusu) “Ekim ayı içinde, ekonomik şartlarımızın el verdiği ölçüde hissedilir bir iyileştirme yapmayı planlıyoruz” dedi.

Davutoğlu yaptığı açıklamada, “Çok daha nitelikli insan kaynağına ulaşmamız lazım. En iyi beyinler üniversitede kalsın istiyorum. Hissedilir bir iyileştirme planlıyoruz. Ekim ayı ortalarında nihai noktaya geliriz. Ekim ayı içinde, ekonomik şartlarımızın el verdiği ölçüde hissedilir bir iyileştirme yapmayı planlıyoruz” dedi.

Kaynak: Milliyet

       

Yorumlar

1 2
 1. abdullah said dedi ki:

  bazı yüksek okul ve dışarıda iş imkanı olmayan bölümlerde akademisyenlik de iş kapısı olarak görülebilir.. ancak kamu da çalışan bir mühendis 3,500 tl ye yakın maaş alırken arş.gör. olursa 2300 e talim ediyor.. seçkin öğrencilerin akademiye kazandırılması için maddi olarak da cazip olması gerekiyor.. yoksa idealistlerin etrafı dangalaklarla çevriliyor maalesef.. idealistlere de hareket alanı kalmıyor..

 2. Dingillere cevap dedi ki:

  Ayip gercekten cok ayip.hayatinda bir gece bile sabahlamamis müsvedde insanlar akademisyenlere camur atiyor.ben hakkimla kazandim ve dayim amcam yok arkadas..benim yanimdaki tum arkadaslarim da derslere tam girerler hatta bizim fakulte de derslere zil ile girilip cikiliyor.şu laflarinizi ederken genelleyici olmayin.bir de zaten devletin surekli en alt tabakada tuttugu asgari maasi her haltla kiyaslamayin.okuyana ve arastirana saygi malasef bu ulke de yok!tam birilerinin istedigi insan modelisiniz vesselam,,,

  1. ismail dedi ki:

   benim gül hatırım için mi sabahladın.kendi işin için,kendi menfaatin için,kendin için sabahladın.

   1. Akıllı Dumrul dedi ki:

    @ismail, senin için değilse de evlatların için sabahlıyoruz biz. Evladın daha iyi bir geleceğe sahip olsun diye gönderdiğin üniversiteler var ya, oralarda biz sabahlıyoruz işte.. senin yatarak aldığın parayı alamıyoruz maalesef !!

Yorum Yaz

1 2