reklam
Akademik Personel | 20 Şubat 2017, Pazartesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Akademik Zam Konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Akademik Zam Konuşması
       

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KTÜ 2014-2015 Akademik Yılı Açılışında Akademisyenlerin Özlük Haklarından Bahsetti

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun akademisyenlerin özlük haklarıyla ilgili geçen günlerde bir müjde verdiğini anımsatan Erdoğan, özlük hakları noktasında atılacak yeni adımlarla akademisyenlerin refah düzeyi daha da üst düzeylere doğru yükselmiş olacaktır, son dönemlerde eğitime yapılan yatırımlarla birlikte yaşanılan uzun soluklu sürecin meyvelerinin de mutlaka alınacağına inandığını söyledi.

 

       

Yorumlar

 1. memet dedi ki:

  vah vaah şuöğretim üyelerinin haline. vah.ben ssk emeklisiyim..2630 tl.alıyorum.bir öğretim görevlisi nin maaşı 2250 liraymış.çok üzüldüm doğrusu. yazıklar olsun.AMERİKADA EN YÜKSEK MAAŞI ÖĞRETMENLER alır.bende sanıyordum ki en az 4 -5 bingibi alıyorlar.ulen siz birazda okusanızda ssk lı olseydiniz ya. bu ülkede böyle bilim üretilirmi. gelişir mi? EY SAYIN BAŞBAKAN BU ADAMLARIN MAAŞI BÖYLEMİ OLUR? AYIP YAHU.TÖVBE TÖVBE.

 2. toprak dedi ki:

  yaw he he.. biz onca yıldır akademisyenlerle ilgili düşüncelerinizi biliyoz zaten..

  1. Akın kirkinci dedi ki:

   asıl sana he he. biz de sizin düşüncenizi biliyoruz. “yaw he he” tabirini daha çok kimler kullanıyor, sen çok iyi bilirsin.

 3. Halim dedi ki:

  Taban aylığa yansımaması çok yanlış, ancak neredeyse 15 yıl hiç bir şey yapılmamış ve maaşların çok geriye gitmesi, az da olsa zammı anlamlı kılıyor.

 4. arsu dedi ki:

  geziye en büyük desteği akademisyenler verdi,en büyük zammı da bu hükümet onlara yaptı.gezi karşıtı asgari ücretli anadolu halkının ücreti hala yerinde sayıyor.

  1. konuşana bak dedi ki:

   ya ne demezsin. geziye en büyük desteği sayın prof.dr. ahmet davutoğlu verdi. hani akademik camia dan ya (anlamazsın düşüncesiyle açıklama yaptım) sayın cumhurbaşkanı onu da başbakan yaptı. hadi işine bak. akademisyenlere düşmanlık yaparak ne yaptığını anlayamayacak kadar durumun vahim. senin mantığınla ne yargı kalır, ne emniyet, ne bürokrasi ne de başka bişey. ülkede birlik beraberlik olacak ve herkes görevini iyi yapacak. eğitim ve bilim bir ülkenin geleceğini teşkil eder. bunları anlayamayacak durumdaysan bu forumda sadece okuyucu olarak bulun. mümkünse yorum yazma.

   1. Akın kirkinci dedi ki:

    kimin neyi yazıp yazmayacağına sen karar verme! sen kendi işine bak, fikir üret.

 5. mert dedi ki:

  lütfen bırak gölge etme başka ihsan istemezler…
  senin akademisyenler hakkında ne düşündüğünü 12 yılda iyi öğrendik..

  1. Akın kirkinci dedi ki:

   geç öğrenmişsin, kendini geliştir. Zam verilir suç olur, verilmez zaten suç olur. nankörler, başka diyecek sözüm yok.

Yorum Yaz