Akademik Personel | 22 Temmuz 2017, Cumartesi

Ceviz Fidanı

Resim bulunamadı
       

Ülkemizdeki verimli toprakların verdiği avantaj ile ülkedeki bitki üretimi de bir hayli artmış bulunmaktadır. Özellikle ceviz fidanı üretiminde toprakların verime elverişli olmasının fazlalığı ile ceviz talepleri de artmıştır. Ceviz fidanı, özel eğitim almış ceviz fidanı yetiştiricileri tarafından yetiştirilmektedir. En iyi ve özenle yetiştirilmiş bir ceviz fidanını ancak verimli topraklarda yetiştiren ceviz fidanı yetiştiricileri tarafından temin edilmektedir. Ceviz fidanının en iyisini alabilmek için sertifikalı ceviz fidanı tercih edilmektedir. Çünkü sertifikalı olan ceviz fidanları hem sağlıklı yetiştirildiğinin hem de ceviz fidanlarının kaliteli olduklarının habercisidir. Ceviz fidanı üreticisinden alınır diyerek ceviz fidanı yetiştiriciliğinde büyük marka haline gelen Kapıdağ Fidancılık ceviz fidanı konusunda 1 numara olmayı başarmıştır.

Kapıdağ Fidancılık

Hem ceviz fidanı hem de badem fidanı üreticiliğinde ürünlerinde yerli ve yabancı olmak üzere tohumlar kullanmaktadırlar. Kapıdağ Fidancılık ‘da ceviz fidanı fiyatları da her bütçeye uymaktadır. Kesinlikle ceviz fidanı sertifikasına sahip olan kaliteli tohumların satışını yapmaktadırlar. Kapıdağ Fidancılık 1990 yılında kurulmuş olup Bandırma ‘da fidan yetiştiriciliğine başlayarak 2015 yılında sektördeki resmi yerini almıştır. Ürünlerinde aşılı ve yerli tohumlar kullanarak en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Kapıdağ Fidancılık hizmetlerinden faydalanmak ve daha fazla bilgi için http://www.cevizfidani1.com/ adresine tıklayarak dilediğiniz bilgiye ulaşmanız mümkündür.

 

Yerli Ceviz Fidanları

Rövanşta olan ceviz fidanı için yerli ve yabancı olmak üzere tohumlar üretilip satılmaktadır. Önemli olan ise bu fidanların orijinal olanını, aşısı tam olanını ve sertifikalı olanını temin etmek ve bilimsel olarak doğru yöntemler ile yetiştirmektir. Bu yüzden ceviz yetiştiriciliği konusunda eğitim almadan gelişi güzel yetiştiricilik yapan hiçbir firmaya itibar etmeksizin bilinçli yetiştiriciler tarafından üretilen tohumlar tercih edilmelidir. Yerli ceviz fidanları arasında; Şebin ceviz fidanı, Bilecik, Yalova ceviz fidanları ayrıca Kaman ceviz Fidanı ve Yavuz ceviz fidanı olmak üzere Kapıdağ Fidancılık ‘da çeşitlendirilmektedir. Ceviz ağacı yetiştirmek isteyen üreticilerin kaliteli ceviz fidanı ya da ceviz tohumu temin ederek üretmeleri gerekmektedir. Aksi halde yetiştirilen ceviz ağaçlarından verim alamamaları ve ürünlerinden memnun kalmamaları oldukça olası bir durumdur.

       

BENZER HABERLER