Akademik Personel | 27 Mart 2017, Pazartesi

Çamaşır Makinelerinin Elektrik Arızalarına Kaliteli Servis Hizmeti

Çamaşır Makinelerinin Elektrik Arızalarına Kaliteli Servis Hizmeti
       

 

Çamaşır makineleri günümüz modern çağında insanların yaşamı içerisinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu yüzden de yoğun olarak kullanılan çamaşır makineleri çevreci teknolojileri ile birlikte çok daha kaliteli ve çok daha fonksiyonel bir kullanım imkanı sunarken Arçelik teknolojisi bu alanda önemli çözümler sunuyor. Çok daha düşük enerji tüketimi gerçekleştirebilme özelliğine sahip olan Arçelik markalı bulaşık makineleri üstün teknolojilere sahip olsa da suyla teknolojiyi bir araya getiren mekanik sistemler olması dolayısıyla zaman içerisinde arızalanmalar ile karşı karşıya kalabiliyor. Bu tip durumlarda profesyonel arıza bakım onarım çalışmalarının gerçekleştirilmesi, Arçelik’in üstün teknolojisinin ilk günkü gibi kullanılabilmesi açısından çok önemlidir. Ataşehir Arçelik Servisi bu alanda profesyonel hizmet standartlarıyla önemli çözümler sağlıyor.

Üstün donanım özelliklerine sahip olsa da mekanik parçalardan oluşan cihazlar olması nedeni ile başta elektrik olma üzere pek çok farklı arızalanma ile karşı karşıya kalabiliyor. Arçelik markalı çamaşır makinelerine yönelik olarak Yavuztürk Arçelik Servisi merkezine gelen en popüler arıza başvurularının başında elektrik arızaları geliyor. Arçelik markalı çamaşır makinesi modellerinde karşı karşıya kalınan elektrik arızaları son derece ciddi arızalanmalardır. Enerji tüketimine ihtiyaç duyan bir çalışma prensibine sahip olması Arçelik çamaşır makinelerinin elektrik arızalarında bazı fonksiyonlarını yerine getirememesine veya tamamen çalışma gerçekleştirememesine yol açabiliyor. Bu tip durumlarda genel olarak parça değişimi ile elektrik arızası Arçelik çamaşır makinelerinde giderilebiliyor.

Sancaktepe Arçelik Servisi merkezine gelen çamaşır makinesi elektrik arızaları dahilinde arızaların görüldüğü parçalar ve bu parçalarda gerçekleştirilen onarım çalışmaları ise;

-Çamaşır makinesinin su giriş emniyet ventilleri

-Röle ve parazit kondansatörü

-Program cihazı

-Termostat ve termikleri

-Pompa motoru

-Yıkama motoru

-Rezistans (ısıtıcı)

-Sensör, termistör ve su seviye anahtarı parçaları üzerinde gerçekleştirilir. Bu parçalardaki elektrik arızalanmalarında sadece parça değişimi gerçekleştirilmektedir. Onarımın mümkün olmaması durumunda gerçekleştirilen parça değişikliklerinde ise yüksek dayanıklılığı sağlayabilmek amacıyla sadece orijinal Arçelik yedek parçaları kullanılıyor. Böylelikle Arçelik markalı çamaşır makinelerinin her zaman çok uzun süreli olarak ilk günkü performansında performans sunabilecek bir kalite ve dayanıklılığa sahip olmasını sağlıyor.

       

BENZER HABERLER