Akademik Personel | 28 Temmuz 2017, Cuma

Cam Kapı Çeşitleri

Resim bulunamadı
       

Son zamanlarda şık görünümü, kolay kullanımı ile moda haline gelen cam kapı modellerini hemen hemen her evde görebiliyoruz. Peki, bayanlar neden bunu tercih ediyorlar, sadece bayanlar da değil ünlü iş yerleri, çok yıldızlı oteller, lüks saunalar ve daha fazla mekânlarda karşımıza çıkan bu yeni modanın seçilmesini sağlayan özellikleri neler? Öncelikle cam kapılar oldukça modern ve şık görünümlere sahipler o yüzden şıklığa önem verenlerin ilk tercihi. Birden fazla şık çeşidiyle kendinize uygun modeli seçebilir ve misafirlerinizin dikkatini çekebilirsiniz. Cam modeller tahta kapı modellerine göre daha çok tercih edilmekte çünkü kullanımı çok daha rahat ve sorunsuz.

Cam kapı çeşitleri

Sürgülü cam kapı modellerinde kapı iki tarafa birden hareket edebiliyor. Bu hareket yaklaşık 8-10 cm arası değişmekte. Seçtiğiniz kapı modelinin evinizde ki kapı boşluğuna uygun şekil verilmesi de hiç fazla zaman almıyor. Yani hayalinizde ki kapı modelini seçtikten sonra size asırlarmış gibi gelen hazırlanma süresi derdi yok. Üstelik seçtiğiniz modelin camının kalitesini ayrı, cam rengini ayrı, cam desenini ayrı seçebilirsiniz. Sizin için bu seçtiklerinizi birleştireceklerdir.

Cam kapı denince akla gelen ilk soru işaretlerinden biri de camın iç tarafı gösterecek olmasıdır herhalde. Ama tabi ki günümüz ileri teknolojisinde böyle bir soruna yer yok. Eğer cam kapı taktırmayı düşündüğünüz odanın veya banyonun vs. iç tarafının gözükmesini istemiyorsanız iki seçenek mevcut. Birincisi camı buzlu cam olarak seçebilir ve içerinin net gözükmesini engelleyebilirsiniz. İkincisi ise birinci seçeneğe nazaran daha çok tercih edilmektedir ve o da şudur ki camın üzerine buğulu desenler yerleştirmek. Bu desenler içeride olup biteni tamamen gizler ve sadece koyu renklerde siluetleri gösterir. Ama sizin böyle bir derdiniz yoksa içerisinin gözüküp gözükmemesi umurunuzda değilse sizin için seçenekler çok daha geniş isterseniz camın üzerine oymalarla bile şekil verdirebilirsiniz. Üstelik kapı için cam seçtiğinizde sürgüsünde hemen hemen hiç sorun yaşamazsınız, tahta kapılar sürme sistemlerinde genelde arıza çıkarırlar ve bu yüzden herkes bu sistemlere karşı önyargılıdır. Ama cam kapıyı tercih ederseniz hiç böyle bir sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. yardım için http://www.camkapilar.net/ adresinden yardım alabilirsiniz.

       

BENZER HABERLER