reklam
Akademik Personel | 23 Mart 2017, Perşembe

Başbakandan Akademisyenlere Zam Sözü

Başbakandan Akademisyenlere Zam Sözü
       

Başbakan Davutoğlu, TRT Haberde katıldığı programda öğretim üyelerinin özlük haklarını iyileştireceklerini belirtti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TRT Haberde katıldığı programda öğretim üyelerinin özlük haklarını iyileştireceklerini belirtti.

Öğretim üyelerinin maaşlarına zam yapılıp yapılmayacağı yönündeki soruya, Başbakan Davutoğlu şu şekilde yanıt verdi. “İnsan kaynağının yeniden inşası için eğitim yapımızı güçlendirmeliyiz. 177 üniversitemiz var. Her yerde üniversitemiz var. Sınıflarımız arttı. Bugün meb Milli Eğitim Bakanıyla da ele aldık. Nicelikle artışı niteliksel bir devrime dönüştürmeliyiz. Öğretmen ve öğretüm üyesinin niteliğini arttıracağız. Ben maaş ve özlük haklarını gördüğümde çok geide olduğumuzu gördüm. Araştırma görervliliği öylesine cazip olmalıki, en iyi beyinler üniversiteye gitsin. Ama göreceli olarak maaşlar o düzeyden olmaz. Babacan’la da konuştum. 1 Ekimde ilk atacağımız adımlardan birisi özlük hakları ve hayat şartlarını düzeltmek olacaktır.”

Bakan Çelik: Akademisyen Maaşlarına 1.000 TL Zammı Uygun Gördük

Kaynak: Memurlar.net

       

Yorumlar

1 2
 1. dünyadan bihaber gericilere dedi ki:

  yapılan yorumlardan görüyorum ki, bazı “ileri zekalılar” daha akademiden, akademisyenden ve üniversiteden bihaberler ve pervasızca hadleri olmadıı halde bir cahil cesareti ile akademiye ve akademisyenlere saldırmaktadırlar. bunların özünde çok değişik ruh hastalıkları olduğundan şüpheleniyorum. öyle olmasa dünyada el üstünde tutulan, ülkelerin gelişmişliğinin temel dinamiği olan, saygınlığı ve özgül ağırlığı ile başı çeken akademiler için böyle deli saçması yorumlar yapılmazdı. belli ki bunların akademinin ne olduğundan haberleri yok. belki üniversite de okumuşlardır ancak mesele onu okumak değil onu anlamak ne olduğunu dahası ne olmadığını ve insanlık için ehemmiyetini anlamaktır. bu “ileri zekalı güruhu” eğitmekte boynumuzun borcu olsun.

 2. Devrim dedi ki:

  üniversitelerin hepsi özelleştirilmelidir ve prim sistemi üniversitelerdeki maaş sistemine entegre edilmelidir.Ülkemizde bilim faaliyetlerinin oluşması, rekabeti artırması açısından ve kişiyi çalışmaya teşvik edeceğinden çok faydalı olacaktır.Ayrıca daha çok çalışan akademisyenin mükafatlandırılması,başarının ödüllendirilmesi açısından da çok verimli bir çalışma olacaktır. Hükümetimiz bir ara üniversitelerin özelleştirilmesi için güzel bir atak yaptı,girişimde bulunda fakat nedense gerisi gelmedi.Bu sistemde yoksul öğrenciler de çok iyi düşünülmüştü aslında.Sonuç olarak mutlaka devlet üniversiteleri özelleştirilip maaş açısından da prim sistemi getirilmelidir.

 3. bilim teknoloji dedi ki:

  minimum 2350 tl +sigorta neyinize yetmiyor,utanın be utanın!!!

  1. bilim teknoloji dedi ki:

   senin bu sitede ne işin var. hadi git işine bak cahil insan. rahatsız mısın nesin. Allah akıl fikir versin.

  2. savaş demircan dedi ki:

   küçücük dünyan için büyük para değil mi?

   1. tespitler dedi ki:

    hangi akademisyen seni bu kadar rahatsız ettiki kuyruk acından kuduruyorsun. yüksek lisansın mı yarım kaldı? doktoran mı? asistanlığa mı alınmadın? yada hiç bir şartı karşılayamadın mı? senin problemin ne? burada hocalara laf yetiştirmek sana mı kalmış terbiyesiz herif. akademisyenlerin aldığı maaştan sana ne. buradan site yöneticilerinin senin gibi akademisyen olmayan ancak akademisyenlerin sitesinde onlara kin kusan, hakaret eden hasta tiplere dikkat etmeleri gerektiğini hatırlatıyorum.

    1. savaş demircan dedi ki:

     be adam benim yaptığım yorumu dikaktlice sindirsene okusana ben öğr.gör.
     m ve yaptığım yorum bu zammı çekemeyenlere idi özür dilemeni bekliyorum

     1. savaş demircan dedi ki:

      bilim ve tekonoloji rumuzlu adama cevaben yazdım

 4. bilim teknoloji dedi ki:

  başbakan tarih vermeyi unutmuş. 2023 hedefi bu açıklanan. 2023 de akademisyenlere 1000 tl iyileştirme zammı yapılacak. ne kaldı şurada 2023 e ki. 2002 de iktidar oldular 2014 deyiz 12 yıl olmuş. 2023 e sadece 9 yıl var.

 5. bozkurt dedi ki:

  3.köprü yapıldı, kendi uydumuz uzaya fırlatıldı,kendi savaş helikopterimizi yaptık,duble yollar yapıldı,tüm belediye otobüsleri yenilendi ve klimalı yapıldı,kirada sürünenler ev sahibi olabiliyor hala,kendi otomobilimizi de yapma yolundayız yakında,ımf borcu kapandı,kendi füzemiz yapıldı,f16 savaş uçakları yazılımları yapıldı v.s bunlar sadece su anda aklıma gelenler..Bu hukumetten daha fazlasını istemeye elbette hakkımız var fakat lütfen yiğidi öldür ama hakkını ver…iftira atmayın

 6. Cenk dedi ki:

  GEZİ PARKI savunucuları şimdi de zam mı isterlermişmişmiş. Hükümeti devirebilirseniz alırsınız zammı.Hadi bi kere daha deneyin sıkıyorsa da sonra alırsınız zammı…,hadi, olacak ha gayret..:D

  1. bilim teknoloji dedi ki:

   ne içtin öyle. beynin uyuşmuş. tedavi olman şart.

 7. bilim teknoloji dedi ki:

  12 yıldır eğitimin kalitesini düşürenler partisi

 8. yazık dedi ki:

  yazıklar olsun size mahvettiniz akademiyi. oyalamaktan ve boş laftan fazlasını görmedik sizden. ülkeyi balon gelişmeler değil teknolojik gerçekçi ilerlemeler kurtarır. değil siz, hiçbir parti bunun farkında değil. çünkü sizler bilime ve teknolojiye kapalısınız.

 9. sayın başbakana dedi ki:

  hakim savcılara peşinen iyileştirme yapıyorsunuz söz konusu akademisyenler olunca sadece lafını ediyor icraata geçmiyorsunuz. 12 yıldır aynı şeyleri işitiyoruz. 1000 tl lik seyyanen zammı, hakim savcılara yaptığınız gibi hemen meclisten neden geçirmiyorsunuz. neyi bekliyorsunuz. bizi neden oyalıyorsunuz. bir önergeyle bunu 5 dakikada geçirebilirsiniz. tıpkı hakim-savcılarda olduğu gibi. ayıp.

 10. Akademisyen55 dedi ki:

  12 yıldır üniversite hocalarıının maaşına iyileştirilme yapılmadı. Savcı hakimlere ve polislere neler yapıldığını görürseniz anlarsınız. Bu AKP nin takiyye politikası her alanda sürüyor. Bi biri demeç veriyor, olmuyor sonra başka biri. Benim bu hükümetten hiç bir beklentim yok. Karnının doymadığı yerde açlığını belli etmeyeceksin. Savcı hakimlere kaçıcı iyileştirme yapıldı sayın davutoğlu ?

 11. öğrenmek mi istiyorsun dedi ki:

  inşallah bu sene de olmazsa 2015 de tamamdır 🙂

Yorum Yaz

1 2