reklam
Akademik Personel | 23 Mart 2017, Perşembe

Başbakan Canlı Yayında Akademisyenlere Yapılacak Zammı Açıkladı (Video)

Başbakan Canlı Yayında Akademisyenlere Yapılacak Zammı Açıkladı (Video)
       

Başbakan Ak Parti Bayramlaşmasında Canlı Yayınla BÜTÜN Akademisyenlere %35 Zam Verileceğini ve Düzenlemenin Bayramdan Sonra Yapılacağını Açıkladı

 

Akademik Zam’ı Forumda Tartışıyoruz

 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmasında; Kurban Bayramı’nın ardından yapılacak yasal düzenlemeyle akademisyen kadrosundaki araştırma görevlilerinin maaşlarına yüzde 35 zam yapılacağını ifade etti.

Davutoğlu, konuşmasında şunları kaydetti;

“İnşallah bayramı müteakip yapacağımız bir yasal düzenlemeyle akademisyen kadrosunda çalışan araştırma görevlilerimizle Maliye’de, Hazine’de, Dışişleri’nde, diğer yerlerde göreve başlayanlar arasındaki fark tamamıyla kapatılacak ve yaklaşık yüzde 35’lik bir zam ile genç akademisyenlerimiz de diğer bütün akranları gibi aynı haklara sahip olacaklar” dedi.

Davutoğlu, ayrıca akademik teşvik primiyle yüzde 20’lik daha bir katkı sağlanacağını bildirdi.

       

Yorumlar

1 6 7 8
 1. mehmet dedi ki:

  Yapılacak olan zamdan emekli akademisyenler de yararlanacak mı?

  1. akademikportal dedi ki:

   Hayır ayrı bir tazminat kalemi olduğu için emekliliğe yansımıyor.

  2. mustafa dedi ki:

   Zammın emekli akademisyenlere yansımaması büyük haksızlık. Ayrıca yaşlanmış ve aslında emekli olmak isteyen akademisyenlerin yaş haddine kadar kadroları işgal edip düşük verimle çalışmaya devam etmesine yol açacak.Zam emekli akademisyenleri de mutlaka kapsamalı.

   1. Burhan dedi ki:

    35-40 yıl emek verip, profesör olarak emekli olduktan sonra bu zamdan düşük bir oranda da olsa yararlanamamak. Bizleri çok üzdü. Bimer yolu ile Başbakanlığa yazdım. SGK ya havale ettiler. Onlar da yine hükumete…

    1. Selma dedi ki:

     Emekli öğretim üyelerinin, bu zamma dahil edilmeyerek unutulmuş olması kabul edilir bir durum değildir. Umarım bu yanlışı en kısa zamanda düzeltirler.

 2. mustafa dedi ki:

  Şahin yetkili
  Akademisyen kadrosundaki üniversitede uzman olanlar için zam olacak mi?
  Saygilar

 3. para nelere kadir dedi ki:

  Herkes para derdine düşmüş yazık ya. Araş. Gör bizden nasıl daha fazla maaş alır nasıl olur diye sorup duranlar, Öğrt. Gör. Araş. Gör den önce gelir diyenler. Bütün ıvır zıvır kendi özel işleriniz de dahil her türlü işi yaptırdığınız, üstüne araş gör diye ezip durduğunuz, sene sonu kadrom yenilecek mi, şu komiteden geçebilecek miyim, acaba kadrom verilecek mi diye kara kara düşünen araş gör. É zam gelmiş acaba ona fazla mı gelmiş diye düşünüyorsunuz yazık! Siz direk profesör, doç. Mu oldunuz ne çabuk unuttunuz eski günleri.ayrıca herkese aynı miktarda zam yapılacak da sizin maaşınız hakkınız gereği daha yüksek olduğu için yüzdeye vurunca daha düşük orana denk geliyor olabilir mi?

Yorum Yaz

1 6 7 8