Akademik Personel | 25 Mart 2017, Cumartesi

Aziz Sancar Nobel Sertifikası ve Madalyasını Anıtkabir’e Verecek

15 Aralık 2015
Aziz Sancar Nobel Sertifikası ve Madalyasını Anıtkabir’e Verecek
       

Prof. Dr. Aziz Sancar’ın Nobel için kendisine verilen madalya ve sertifika Genelkurmay’da kasaya konuldu. Sancar, madalya ve sertifikayı 19 Mayıs’ta Anıtkabir’e teslim edeceğini söyledi.

NOBEL Kimya ödülü sahibi Aziz Sancar bu sabah Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’la karargahta görüştüğünü söyledi.

Sancar, Nobel için kendisine verilen madalya ve sertifikayı Orgeneral Akar’a teslim ettiğini 19 Mayıs tarihinde de Anıtkabir’e giderek Atatürk’e hediye edeceğini açıkladı.

Akar, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmesinden sonra soruları yanıtlarken şöyle konuştu :

“Genelkurmay Başkanına teslim ettim ve Genelkurmay Başkanlığı kasasında saklanacak. Ödülü madalyayı teslim ettim hem sertifikayı hem madalyayı teslim ettim. 19 Mayıs’ta Allah kısmet ederse Anıtkabir’e koyacağız. Bu Atatürk’ün ve cumhuriyetin madalyasıdır. 19 Mayıs’ta tekrar geleceğim ve Anıtkabir’e koyacağız. ”

Sancar, bir başka soru üzerine de “En çok Ankara simidini ve İzmir incirini özledim” dedi.

Hürriyet
       

Yorumlar

  1. Mühim dedi ki:

    İşte gerçek Atatürkçü. Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptıklarını gerçek anlamda içinde hisseden kişi. Sahte Atatürkçü olanlar lütfen artık düşünceye zarar vermekten vazgeçin. Tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum. Lütfen Sayın Hocamız ve Dünya bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın Nobel ödülü madalya ve sertifikasını 19 Mayıs tarihinde de Anıtkabir’e giderek Atatürk’e hediye etmek istemesi ile bizlere neyi anlatmaya çalıştığını anlayın.

Yorum Yaz