reklam
reklam
Akademik Personel | 28 Ekim 2016, Cuma

Aynı Anda İki Yüksek Lisans Yapanlara Katkı Payı Kararı!

9 Eylül 2015
Aynı Anda İki Yüksek Lisans Yapanlara Katkı Payı Kararı!
       

25 Ağustos 2015 tarih ve 29456 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Karar”ın 11. Maddesi gereği;

* İki lisansüstü programa birden kayıtlı olan öğrenciler, ikinci programdan ders seçebilmeleri için Bakanlar Kurulunun belirlemiş olduğu Katkı Payı Tutarını ödemeleri gerekmektedir. 

Ekran Resmi 2015-09-09 22.39.28 kopya

Kararın tümü için TIKLAYINIZ

Not: Bu karar devlet üniversiteleirnde görevli olan araştırma görevlilerine uygulanmaz.

       

Yorumlar

1 2
 1. Merve diyor ki:

  Benim de Dpü de kaydım var türkçe eğitimi alanında yeni Gaziantep’te de kabul edildim buna göre kayıt yaptırırken harç ücreti mi ödeyeceğim? Bu katkı payları ne kadar oluyor? Bu dönem Dpü deki kaydımı yenilemeyeceğim silinecek doğal olarak bu durumda yine öder miyim?

 2. Eda diyor ki:

  Recep tayyip erdoğan üniversitesi fen bilimleri enstitüsü yüksek lisans yapacağım harç ödemem gerekli mi

 3. Cihat diyor ki:

  Ben bir universite de lisans yapıyorum, aynı universite de yüksek lisans yapıyorum, benim harc ödemem zorunlu mu, benim için geçerli mi yani bu açıklamalar.

 4. eren diyor ki:

  aöf ye kaydı olup pasif öğrenci durumunda olanlar lisansüstü eğitimi için harç ücreti öderler mi?

 5. fehmi diyor ki:

  Ben ilk açıkögretim de kayıt yaptırdım daha sonra başka bir devlet üniversitesinde ikinci ögretim işletme bölümünü kazandım ders seçimi yaparken bölümümde uyarı mesajı geldi ikinci kayıt yaptırdıgınız üniversite deki devlet katkı payını ögrenciler tarafından karşılanır diye şimdi ben nereye ne kadar ücret ödeyecegim bilen yardımcı olmak isteyen varmı

 6. GreenOne diyor ki:

  Yorumları okudum ama net bir cevap göremedim.
  Tarihler birbirine denk geldiği için iki farklı üniversiteye aynı bölüm için başvuru yaptım. Tarihi önce olana kabul edilip öğrenci kaydımı yaptırdım ama ders seçimi olmadı. İkinci üniversitenin de zamanı gelince buraya da kabul edildiğimi gördüm. Bu haberi görünce henüz ikincisine kaydımı yaptırmadım. Kayıt yaptirirsam ders seçimlerinde herhangi bir katkı payı ödeme durumu olur mu, çünkü diğer üniversiteden ders seçmedim sadece öğrenci kaydım duruyor. Eğer olursa ilkinden kaydımı sildirip diğerine kayıt olduğum bu tarih içinde ikincisine yine bir katkı payı yansır mı?

 7. Vesile diyor ki:

  Benim 1 sorum var ben 2 yüksek lisansa kayıtlı haldeyim ancak sadece birinden ders seçip devam ediyorum ama diğeri için hiç ders seçimi yapmadım sadece kayıtlıyım son katkı ğayı ödeme tarihinide kaçırmışım kaydımmı silindi peki benim şimdi

 8. burakakademik diyor ki:

  ikinci kayıt yaptırılan üniversite diğerini görebiliyor mu? yani a üniversitesinde yl yapıyorum diyelim, gidip b üniversiesine 2. yl kaydını yaptırınca anlıyorlar mı benim a üniversitesinde kaydım var?

  1. akademikportal diyor ki:

   Evet hocam merkezi sistem var artık.

 9. Ali diyor ki:

  Merhaba. Hem AÖF hem de lisans/lisansüstü programa kayıtlı olanlar önceki dönemlerde AÖF ücretini ödüyor ama örgünü ödemiyordu. Bu dönem lisans/lisansüstü için de harç ücreti çıkıyor. Bu ücret doğru mu yoksa bir hata mı var ? Teşekkürler.

 10. zehra diyor ki:

  Sistemde 2 yuksek lisansimda harc odendi yaziyor.

 11. zehra diyor ki:

  2 yuksek lisansa kayitliyim ders secimlerini de yaptim. 2 haftalık araştırma görevlisiyim. Ben de harc yatıracak mıyım. Araştırma görevlisi olduğumu okula bildirmeli miyim.

  1. akademikportal diyor ki:

   Harç istemedilerse bir şey yapmanıza gerek yok.

 12. asd diyor ki:

  Iki farkli universitenin yuksek lisansina kaydimi yaptim. Ikinci kayit yaptirdigim universitenin ders kaydini da yaptim fakat ilk kayit yaptirdigim universitenin ders kaydini yapmadim peki bu durumda da katki payi vermem gerekli mi acaba

 13. master diyor ki:

  Hocam benim ilk kayıt yaptırdığım ünide 129 tl görünüyor. İkinci kayıt yaptırdığım yer haftaya pazartesi başlayacak ders kayıtları. Ben ikincisiyle ilgileniyorum. Sorum ilkinde açılan 129 u ödemeden ikincisinde ders kaydı yapabilecekmiyim.

 14. tibet diyor ki:

  İki üniversiteye kayıtlıyım. Kayıt dönemindeyiz. Ama öğrenci bilgi sisteminde harcım görünmüyor. Enstitüye de bilgi gitmemiş. İkinci üniversitenin harcını bu kayıt döneminde mi yatırma gerekiyor?

Yorum Yaz

1 2