Akademik Personel | 27 Mart 2017, Pazartesi

Aptamil Bebek Mamaları

Aptamil Bebek Mamaları
       

Bir anne için en büyük problem bebeğini doğru şekilde beslemektir. İlk bebeğiniz ise ve anne sütünüz hemen geldi ise dize şanslı annelerdensiniz. Hem bebeğinizin, hem de kendi sağlığınız için en doğru besleme yöntemi şüphesiz emzirmedir.

Fakat bazen anne sütü hemen gelmeyebilir veya bebeğinizi doyurmayabilir. Bu gibi durumlarda bebek maması kullanmanız tavsiye edilir. Bazı yeni anneler için durum oldukça güçtür. Zira size muhtaç küçük bir bebek var. Ve siz yeni anne olduğunuzdan dolayı çok tecrübesiz ve endişelisiniz. Tıpkı benim olduğum gibi..

İlk bebeğimi kucağım aldığımda emzirmeye başladım. Bebeğim gayet güzel bir şekilde emebiliyordu. Fakat sütüm henüz gelmemişti. Bundan dolayı bebek hemşiresi birkaç gün sütümün gelmemesinin normal olduğunu, fakat bu birkaç günlük süreç içerisinde bilinen markalardan bebek mamaları kullanabileceğimi söyledi. Tabii bu durum beni hemen endişelendirdi. Hemen eşimi bebek doktoru ile görüşerek ayrıntılı bilgi alması için doktorun yanına gönderdim. Aptamil 1 bebek mamalarını kullanabileceğimizi söyledi.

Tabii her zaman anneanneler ve babaanneler direktif vermeye başladı. Bebek maması kullanma, gelir sütün emzirmeye devam et gibi telkinlerde bulundular. Acemi olmanızın vermiş olduğu bilgisizlik ile herkesin dediğine inanıyorsunuz.

Bende ilk 2 gün bebek maması kullanmadım. Bebeğimin bitmek bilmeyen ağlamalarından sonra bebek maması aldık. 3. Geceyi böylelikle atlattık. Bebeğim sürekli ağlıyordu. Oldukça endişelenmiştim, sabah daha fazla beklemeden hastaneye götürdük. 2 gün hastane de kaldı. Sebebi ise yeterince doymadığından dolayı susuz kalması. Bir kaç gün daha geciktiğimiz takdirde geri dönüşü olmayan hasarlar bırakabilirmiş.

En başta hem emzirip hem bebek maması kullanmış olsaydım, böylesi zor bir durum yaşamayacaktım. Neyse ki 2 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra taburcu oldu. Daha sonra 1 hafta kadar hem anne sütü hem Aptamil 1 bebek mamalarından verdik. 1 haftanın sonunda zaten sütüm yeterince gelmeye başladı. Ve böylece normal sürece geçmeye başladık.

Bebek Maması kullanmaktan kaçınmayın. Zaruri bir durum var ise kullanmalısınız. Kullanmadığınız takdirde daha sıkıntılı süreçler yaşamak zorunda kalıyorsunuz.

       

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz