reklam
reklam
Akademik Personel | 25 Ekim 2016, Salı

Amasya’da Öğretim Görevlisi Gözaltına Alındı

30 Aralık 2015
Amasya’da Öğretim Görevlisi Gözaltına Alındı
       

Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’nde öğretim görevlisi olan Çise Atalay dersinde sosyal hak ve insan hakları ihlallerinden söz ettiği sırada bir öğrencisi ‘terör propogandası’ yaptığı iddiasıyla polise ihbar edildi. Atalay, ders bitiminde amfiden çıktığı sırada polis tarafından gözaltına alındı.

Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’nde öğretim görevlisi, Eğitim-Sen ve Sosyal Haklar Derneği üyesi olan Çise Atalay, bugün kendi dersinde sosyal hak ve insan hakları ihlallerinden bahsetti. Öğretim görevlisi Atalay’ın hak ihlalleriyle ilgili konuşması sırasında bir öğrencisi 155 polis imdat hattını arayarak ‘terör propogandası’ yaptığı iddiasıyla ihbarda bulundu. İhbar üzerine fakülteye gelen polis ekipleri, ders bitiminde Çise Atalay’ı amfiden çıktığı sırada gözaltına aldı. Amasya Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Cumhuriyet savcısının talimatı ile Çise Atalay’ın evinde ve Amasya Üniversitesi’ndeki kendisine ait çalışma odasında da arama yaptı. Polisler aramada çalışma ofisinde bulunan dökümanların ve bilgisayarında bulunan verilerin kopyasını aldı. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Doğan Haber Ajansı

       

Yorumlar

  1. Gio diyor ki:

    efenim insanın hakları varda teknolojinin hakları yok mu ? onlardan bahsetmiş işte, Yoksa teknoloji fakültesinde siyasi bilimler dersi falan yapmış değil, radyo televizyonda teknolojik değil mi ? Çok fazla siyasi yapan radyo televizyonların da teknolojik olarak nasıl etkilere maruz kaldığından Hacker saldırılarından etkilendiğinden falan bahsetmiştir.
    Kadın haklı değil tabi bunu savunamam ama bir öğrencinin çıkıp bunu yapabilecek cüret bulması da, bir fakülte öğretim elemanının dersinde istediği konuşmayı yapamaması da garip tabi.
    (Not: kadın neler anlattı çok merak ettim)

  2. Batuhan diyor ki:

    Hocam, geçmiş olsun. Sadece ülkeyi bu duruma düşürenleri lanetliyorum. İşte faşist kafalar yüzünden ülkemizin bulunduğu durum: http://onedio.com/haber/turkiye-3-sinif-dunya-ulkeleri-arasinda-goruldugu-icin-okul-basvurusu-reddedilen-genc-kiz-648769 Avusturalya gibi Aborjin katliamı yapmış bir ülkenin Türkiye’yi üçüncü sınıf ülke olarak gördüğü haberinin ana akım medyada yer almaması ise ayrı bir konu.

Yorum Yaz