reklam
Akademik Personel | 27 Şubat 2017, Pazartesi

ALES Sonbahar 2014 Sonuçları Açıklandı

3 Aralık 2014
ALES Sonbahar 2014 Sonuçları Açıklandı
       

2014-ALES Sonbahar Dönemi Sonuçları Açıklandı

DUYURU
(3 Aralık 2014)

2014 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2014-ALES) Sonbahar Dönemi: Sınav Sonuçlarının Açıklanması

23 Kasım 2014 tarihinde yapılan 2014-ALES Sonbahar Dönemi Sınavı’nın değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları  3 Aralık 2014 tarihinde saat  12:00’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.

Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere ve sınav sorularının %10’undan oluşturulan Temel Soru Kitapçığı’na aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Sınav Sonuçları

Sayısal Bilgiler

Temel Soru Kitapçığı (%10)

 

 

ALES 2014 Sonbahar Sınavından Kaç Nete Kaç Puan Aldınız?

 

ÖYP Puan Hesaplama

 

Tüm ÖYP Puanları
       

Yorumlar

 1. zeki dedi ki:

  Arkadaslar dikkat ettiniz mi son ales sinavinda dijital saatler yoktu yani dogal olarak kameralarda yoktu.
  Sizin de burnunuza kotu kokular geliyor mu acaba? Bu isin icinde var bir cambazlik

  1. Cengiz dedi ki:

   dostum sen artık alesmania denen hastalığa yakalanmışsın.Sana acil şifalar diliyorum.Alese yıllardır girip girip biyer kazanamayanların yakalandığı hastalık bu.Şansını özel sektörde denemeni tavsiye ederim.Zaten Alese giren her yüz kişiden kaçı iş sahibi olabiliyor ki.Yani Yüzde kaç….İhtimal çok düşük.böylesi düşük bir ihtimal için yüzbinlerce kişi şansını deniyor ve böylece devletin kasası dolmuş oluyor bu zavallıların sayesinde.bu zavallılar ama bi türlü akıllanmıyor maalesef.Alese koyulan baraj kriteri illa da olacaksa lisans ortalamasına koyulmalıdır.mesleğini bilmeyen,iyi yetişmemiş,türkçe matematik test tekniği pratiğini oturtan akademisyen olabiliyor.Mesleğinde iyi olan ve akademik yeterliliği olan pazarlamacı olmak zorunda kalıyor.Devlet bu yanlışını düzeltmeli.Bugünkü sistemin yeterli gördüğü akademik personellerin başarısı ortada.Onca teşviklere,desteklere rağmen hala ortada hiçbişey yok,başarı yok,mesleki anlamda bi buluş yok.Sanayi üniversiteden önde gidiyor bugün hala bu ülkede.Hala uyanamadın mı be zavallı devletim????

 2. abdurrahman dedi ki:

  Sözel 1 = 31 D , 7 Yanlış
  Sözel 2 = 28 D , 4 Yanlış

  80,679 Puan geldi

 3. Meral dedi ki:

  ALES in de artık çivisi çıktı.Ciddiyetini kaybetmiş bir sınav artık.

 4. endüstri müh. dedi ki:

  İşyerindeki arkadaş 10 yıl önce mezun olmuş makine mühendisliği mezunuydu ama unutmuştu artık mesleğini, kimyasal madde pazarlamacılığı yapıyordukk beaber,o ALESTEN 79 puan aldı ve işten çıktı şimdi araştırma görevlisi oldu.Nasıl bi sistem bu anlamadım, hiç bişeyden adamın artık haberi kalmamıştı üniversiteden aldığı derlerden

 5. yazıklar olsun dedi ki:

  Arkadaşlar bilgi amaçlı yazayım dedim bi halta yaradığı yok. Öyp kontenjanları da düşüyor zaten git gide.

  Sayısal 1 35D 1Y
  sayısal 2 29D 2Y
  sayısal 3 13D 0Y

  sayısal puan 80,6 geldi arkadaşlar

  ilkokuldan başlayıp adam gibi bir iş güç sahibi olmak için 20 senedir test çözdüren optik işaretleten bu eğitim sistemini başımaza dikenleri ve bu sistemin başında oturanları Allah bildiği gibi yapsın..

 6. REZALET!!! dedi ki:

  kpss kursunda tanıştığım İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ KİMYA BÖLÜMÜ MEZUNU sıra arkadaşıma, farklı bölümden mezun olduğum için 1 molar çözeltinin nasıl hazırlanacağını sordum fakat cevap alamadım.çocugun cevabı hatırlamıyorum su anda,bi baksam eski notlarıma hatırlarım demek oldu.BEN ŞOK OLDUM.ve bu arkadaş KPSS denemelerinden 80 küsür puan alan ve KPSS DE KİMYAGER olarak yerleşmek isteyen bir arkadaştı.NASIL BİR SİTEMDE KAMU VE ÜNİVERSİTELER PERSONEL ALIYOR, TEKRAR TEKRAR SORGULANMALI.BENCE BU MANZARA GERCEKTEN REZALET!!!! 2000-3000 MAAŞ VERDİKLERİ ADAM KİMYAGER OLARAK ATANACAK VE 1 MOL ÇÖZELTİ NASIL HAZIRLANACAK BİLEMEYECEK??? BU DURUMDA GERCEKTEN ÇOK PERSONEL VAR…BİRAN ÖNCE AKADEMİK MESLEKİ YETERLİLİĞİN SINANDIĞI VE BARAJ ALINDIĞI BİR SINAV DÜZENİNE GEÇİLMELİ,TEK KELİMEYLE REZALET!!!!

 7. Tuğrul dedi ki:

  Say-1: 38 D. 1 Y.
  Say-2: 36 D. 2 Y.
  Söz-1: 26 D. 3 Y.

  Arkadaşlar sonuçlar yukarıdaki gibi. Sayısal puanım 91.2 geldi. Biraz düşük değil mi?

 8. ceyhun dedi ki:

  S..A ARKADAŞLAR BENİM EŞİT AĞIRLIK PUANIM 56 İŞLETME MEZUNUYUM BU PUANLA BİRŞEY ÇIKAR MI SİZCE.SAYGILAR

 9. cem özalp dedi ki:

  selam arkadaslar evde oturup deneme çözmeyle olmuyomuş bu iş bunu öğrendim.
  tavsiye edebileceğiniz bir dersane varmıdır ?
  ama cidden işi hakkıyla yapan bi dersane.

 10. meltem dedi ki:

  ARKADASLAR MERHABA SİMDİ BEN DAHA İLK KEZ ALESE GİRİYORUM VE BU DÖNEM ÖYP İLE ATANMAK İSTİYORUM ANCAK HALİ HAZIRDA BİR YDS PUANIM YOK SİMDİ ÖYP İLE ATANABİLMEK İÇİN İLLAKİ BİR YDS VEYA YABANCI DİL SINAVI LAZIMMI YOKSA SADECE ÖYP PUANINI DÜŞÜRÜÜYOR MU O SINAVIN OLMAMASI. COK TEŞEKKÜRLER SAĞOLUN

 11. Yorumsuz dedi ki:

  Bu böyle giderse çoğu kişi mesleğinden soğur. Çoğu kişi alanındaki bilgileri unutur. Çoğu kişi sırf sayısal veya sözeli iyi olduğu için akademisyen olup alanında bir halt yapamayacak. Neden gelişmiş ülke statüsünde sınavlar yapamıyoruz!!! Hadi diğer alanlarda gelişmediğimiz aşikar da alanından sınav yapmakta da mı aciz bu devlet!!

 12. Raif dedi ki:

  artık akademik meslek bilgisi ölçülmeli.Kişi çok iyi türkçe matematik çözüyor,70 alabiliyor fakat mezun olduğu kimya bölümünde 1 mol ne demek 1 mol çözelti nasıl hazırlanır dahaen temel bu bilgiyi bunu bilmiyor.unutmuş…neymiş neymiş…gerektiğinde baksa tekrar hatırlarmışmış..!!! ŞOK ŞOK ŞOK..Böyle çok mezun var,bunları nasıl siz akademisyen yaparsınız,nasıl selahiyet verirsiniz.Ales sınavı baraj olarak alınmalı mı tekrar düşünülmeli….

 13. Sıla dedi ki:

  Sınav zordu zaten. Sonuçlar da düşük 🙂 sınavın kazananı yök 😀 tebrikler

 14. Eyüp dedi ki:

  Sınav sonuçları kötü. Hırsızın başta olduğu bi ülkede hiçbişiyden hayır beklemeyin 🙂

Yorum Yaz