reklam
Akademik Personel | 21 Ocak 2017, Cumartesi

ALES 2014 İlkbahar Sınavını Tartışıyoruz

11 Mayıs 2014
ALES 2014 İlkbahar Sınavını Tartışıyoruz
       

11 Mayıs 2014 ALES İlkbahar Sınavınız Nasıl Geçti?

Sınava giren tüm adaylara geçmiş olsun. Sınavla ve sorular ile ilgili düşüncelerinizi artık foruma üye olmadan da BURADAKİ konuda paylaşabilirsiniz.

ALES Soruları Artık Yayınlanmayacak!

Aklınızda kalan ALES 2014 İlkbahar Dönemine ait sorularını BURADAN paylaşabilir ve çözüm yollarını öğrenebilirsiniz.

11 Mayıs 2014 ALES İlkbahar Nasıl Geçti?

 

ALES Yeni Sistem Puan Hesaplama Motoru
       

Yorumlar

 1. eroo dedi ki:

  Ales zaten hiz sinavi, zaman yetmiyor demek sacmalik. Zaman yetmeyecek ki herkes yapamasin.

 2. eren dedi ki:

  kızlara sesleniyorum, lütfen sınava girerken dekolte elbiseyle girmeyin.Erkek biyolojisi kadın biyolojisinden oldukça farklıdır,ne demek istediğimi de belki bu yüzden anlayamayacaksınız ama lütfen saygılı olun karşı cinsinize..

 3. ali dedi ki:

  Arkadaşlar bu ALES belası ömrümü yedi denemelerde 88-90 aldığım sınavdan sınavda 78 aldım ALLAH aşkına adam gibi bir kaynak önerin boru gibi soru soruyorlar resmen tükendim yaw!

 4. İMSET dedi ki:

  ales neden hala açıklanmadı acaba

 5. Mahsa dedi ki:

  Sınavın zor olması ve zamanın kısıtlı olması ozellıkle Yabançı lar ıçın.,bır de sınav GOREVLESININ suraklı oksurup hapşırması.,sınır ettı.sınav koşuları hıch ouğun degıldı.,bır de sınavın YABANCı lar ıçın standard oldunu duşumıyorom!

 6. İMSET dedi ki:

  soruların zor olması en azından standart sapma açısından sınav sonuç puanlarına nasıl yansır ?

 7. Numan dedi ki:

  Yüksek lisan düzeyinde ilk defa sınava giriyorum. Beklediğimden de zorlu bir sınav geçti. Soruya mı odaklanayım sınava mı bilemedim. Yakın çevremde görüştüğüm herkes sınavın zorluğundan yakındı. Aynı şekilde ben de bu kadar zorluk derecesi yüksek olacağnı tahmin etmedim. Ama yine de fena geçmedi sınav. Süreyi yetiştirmekte oldukça zorlandım. Benim gibi bir sürü aday da aynı şekilde sınavı tamamladı. Anlaşılan bilmek yetmiyormuş. Bilmenin yanında hızlı da olmak gerekiyormuş. Herkese geçmiş olsun…

 8. yiğit dedi ki:

  yani ne demek lazım formasyon alabilmek için ales şartı getirdiler giren sayısını artırıp paraları indirdiler. daha sonra şimdi ales şartı lazım mı değil mi bilmeden insanları sınava soktunuz.. eee tabi o kadar insanı bir şekilde eleyeceksin ne yapcan lise hayatı boyunca okutulmamasını sölediğin dünya klasiklerinden paragraf soruları oluşturacaksın adam 70 dakka türkçe ile cebelleşcek sonra matematik yapacak. sen bu sınavı insanlara yapmıyorsun ki kolay olcak yazık bu kadar çalışan arkadaşlarıma beklentileri olan ailelere sonbahara görüşürüz.

 9. sultannnnn dedi ki:

  biraz vicdanlı olsunlar sözel sorulara 40 soruya 40dk mümkün değil, yetiştiren arkadaşlara helal olsun diyorum sayısal zorluğu orta ayardaydı tabi tüm sınavı vaktinde yetiştirmek asıl mesele. Mademki yorum sorusu soruyorsunuz yorum yapacak süreyi de verin. !!! soru sayısı azaldı amma velakin zorluk derecesi gitgide arttı sözel mantık birkaçında cevaplarda belirsizlik vardı.

 10. Semra dedi ki:

  Süre yetmiyor sözel soruları üzerine düşünmeyi gerektiren ve genellikle iki şık arasında kalınan sorulardı yani fazlaca vaktinizi sözele ayırıyorsunuz ama emin de olamıyorsunuz :/ ben çoğunlukla kararsız kaldım. Sürem yetişmedi :((

 11. barış dedi ki:

  hesaplama motoru çalışmıyor…

  1. akademikportal dedi ki:

   Aşırı yüklenme sonucu motorumuz bozuldu 😀 akşamüstü açılır.

 12. requ dedi ki:

  zaman zaman sadece zaman

 13. omer dedi ki:

  turkce sorulari cok nitelikliydi kim hazirlamissa bizde insaniz yani diyorum tr mantik sorulari bana kolay geldi fazla ugrasmadan cozdum matematik sorularindan bazilari kolaydi bazilari zor: zor olanlar ozellikle mantik sorulariydi genel itibariyla gecen sinav gibi zor oldugunu dusunuyorum

Yorum Yaz