reklam
reklam
Akademik Personel | 21 Ekim 2016, Cuma

Akademisyene Mesai Uygulanmaz Kararı

23 Mayıs 2016
Akademisyene Mesai Uygulanmaz Kararı
       

Kayseri İdare Mahkemesi, Danıştay kararını ilgi göstererek akademisyenlere memurlarda olduğu mesai saati uygulanamayacağına karar verdi.

Nevşehir’de yaşanan olayda, bir öğretim görevlisine mesaiye geç geldiği veya erken ayrıldığı dolaysıyla Uyara cezası verilmiştir.

Açılan davada, Kayseri İdare Mahkemesi, Danıştay 8. Dairesinin 2015/5308 nolu kararını ilgi tutarak, akademisyenlere diğer memurlar gibi mesai uygulamasının yapılmayacağına karar vermiştir.

İŞTE MAHKEME KARARI

Memurlar.Net - Özel

       

Yorumlar

 1. ugur diyor ki:

  Memur zihniyeti diyen o kendini padişah sanan zat memur olmasa senin maaşını ek dersini yokluğunu öğrenci notlarını mezuniyeti sen mi yapucan .senin ne özelliğin var tabiki 9-5 geleceksin bedavadan maaş almucaksın. 4 saatlik dersi 2 saatte yapıp çıkan projeksiyon cihazı ile ders anlatan haftalik ders yükünü doldurmak için branşı olmayan derslere Giren yayın için kopyala yapıştır yapıp yayın kuruluşlarına para teklif Eden kim.bu ülkede 3 milyon memur var hakaretlerine dikkat et .

 2. Hasan Hakarayan diyor ki:

  Vakıf üniversitelerinde çalışan öğretim görevlileri de bu konuda çeşitli davalar açtı. Akademisyenliğin devleti özeli olmaz. Herkes aynı kanuna tabi olmalı.

 3. Hoca diyor ki:

  Kendi amirliğini krallık başkaların memurluğunu ise kölelik olarak gören zihniyetin zamanla yok olması kaçınılmazdır. Arkadaşın dediği gibi aklın yolu birdir. Bu açıdan kararı alan mercileri mukerreren kutluyorum.

 4. Guven diyor ki:

  Rezil olmuş adamlar, mobbing de bir yere kadar, bilim insanı açık bir mevzuat okumaktan aciz, üniversiteler lise gibi olmuş.

 5. Huseyin SArper diyor ki:

  Dogru. ABD de kimse sormaz nerdesin diye,,

 6. Anti-Mobbing diyor ki:

  Hafta sonu bile çalışan akademisyeni dört duvara 8-5 hapsetme zihniyetine iyi bir cevap olmuş. Davacı hocama mücadelesi için teşekkürler.

 7. AklınYoluBir diyor ki:

  Diyoruz diyoruz anlatamıyoruz. Biz memur zihniyeti ile çalışamayız. Akademisyenlik özgürlük demektir. Üretim demek özgürlük demektir. Özgür çalışma saatleri olmadan üretim olmaz.
  Helal olsun bu kararı veren mahkemelere.
  Memur kardeşlerim lütfen bu kararı kişisel algılamayın ya da akademisyenlerin kendini üstün gördüğünü falan düşünmeyin, ancak üretim motivasyonunun ne zaman geleceği belli olmuyor, bir bakmışsınız akşam 8.00’de bir bakmışsınız gece 02.00’de eşinizi bırakıp bir çalışma üzerinde kafa patlamak zorunda kalabiliyorsunuz. Dolayısıyla okulda idari ve akademik görevi olmayan personelin kalması çok mantıklı bir davranış değil.

  1. Turan Mavituna diyor ki:

   @AklınYoluBir, ne ürettiğini gerçekten çok merak ettim.

   1. Herhangi biri, çok da önemli değil diyor ki:

    Turan Mavituna, hayatında hiç makale, bildiri gibi bilimsel yayınlar duydun mu çok merak ediyorum. İşte o bilimsel yayınlar Üniversitelerde akademisyenler tarafından üretiliyor. Tabi üretmeyi sadece ayakkabı, mont olarak algılamıyorsan.

    1. Turan Mavituna diyor ki:

     @AklınYoluBir, Biz sadece akafemik yayınlar üretmiyoruz, bunun yanında işimizi de en iyi şekilde yapıyoruz. O konuda rahat ol. Sana öyle doktora tezleri gösterebilirim ki Zevkliler’in şunun bunun kitabından paragraf paragraf kopyala yapıştır. Üstelik bunların hepsi akademisyen. Özel üniversitelerdeki doktora tezleri değil yani. Bu arada yakında doçentliğimi de alıyorum inşallah. Yani artık insanlar ayakkabı da üretiyor hukuk doçenti de oluyor merak etme.

    2. ugur diyor ki:

     Bilimsel Yayın dediklerini nekadara nasıl yapıldığını çok iyi biliyoruz rahat ol

  2. ugur diyor ki:

   Üretimini Sokaklardaki insanlardan üniversiteden boş kafa ile mezun olan öğrencilerden görüyoruz

Yorum Yaz