Akademik Personel | 25 Mart 2017, Cumartesi

Akademik Teşvik Uygulaması Güncelleme Duyurusu

Akademik Teşvik Uygulaması Güncelleme Duyurusu
       

Akademik Teşvik Uygulaması Hakkında Güncelleme Duyurusu (11.01.2016)

Akademik Teşvik yönetmeliği kapsamında faaliyet veri girişleri Yükseköğretim Akademik Özgeçmiş sisteminde devam etmektedir. Söz konusu yönetmeliğin 7. maddesi 4. Fıkrası “Birden fazla öğretim elemanıyla yayın yapılması veya ödül alınması halinde faaliyet türü puan teşvik oranlarının belirlenmesi..” bölümünde bulunan dördüncü ve sonrası isimler için yapılan hesaplama ile ilgili sistem üzerinde bir düzenleme yapılmıştır.

Dördüncü ve sonrası isim olarak bulunduğunuz yayın veya ödül bilgileriniz için ilgili kayıtlarda ham puanların yeniden hesaplanması gerekmektedir.

Bu işlem için söz konusu kayıtlar üzerinde güncelleme işlemi yapılmalı “Değişiklikleri Kaydet” butonuna basılarak yeni hesaplanmış ham puan elde edilmelidir.

Kaynak: YÖK

       

Yorumlar

 1. yiğit dedi ki:

  alan endeksi karmaşası devam ediyor.

 2. Ömer dedi ki:

  Hakemlik girişi yapılamıyor

 3. Veli dedi ki:

  Tasarım puanı da yanlış hesaplanıyor bilimsel yayınla desteklenen bilimsel tasarım %20 lik orandan değil %15 lik orandan hesaplanıyor ki bu yanlış hala düzeltilmedi

 4. Betül Karagöz dedi ki:

  Sözlü bildiri sunumlarına YÖKSİS’te yer ayrılmamış, yalnızca tam metin yayınlanmış olanlara puan veriliyor. Benim 2 bildirim sunuldu ama henüz yayınlanmadı. Sözlü sunumu nasıl yazacğım.

 5. adem dedi ki:

  Yavaş yavaş, olacak inşallah.
  Akamisyen abiler, ablalar ve kardeşler; tartişmali veya yoruma açik konularda, birakin özveride bulunun. Iyi niyetli olun, karşiliğini ileride görürsünüz; diye düşünüyorum.
  .
  Kolay gelsin.
  .

 6. Ali dedi ki:

  Atıflar için hiçbir güncelleme yapılmamış.

Yorum Yaz