Akademik Personel | 24 Mayıs 2017, Çarşamba

Acil Para İhtiyacı Olanlara Çözümler

16 Haziran 2016
Acil Para İhtiyacı Olanlara Çözümler
       

Gün gelir acil paraya ihtiyaç duyarız. Acil para çekmek isteyenlere öncelikle akrabadan, eşden dosttan borç para bulmaya çalışırlar. Şimdi acil para ihtiyacı olanlar için nasıl para bulunacağını anlatmaya çalışacağız. Para bulmanın yollarını ve yöntemlerini sizler için araştırdık. Araştırmalarımızdan notlar aldık ve bunları sizlerle paylaşıp sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Acil para ihtiyacı için banka

Acil nakit para bulmak isteyenlerin öncelikle yapmaları gerekli olan ilk iş, bankalardan kredi çekmek. Bankaların vermiş olduğu ihtiyaç kredileri acil para arayanların başvuracağı kredi türüdür. Kredi başvurularında dikkat etmeniz gereken ilk önemli husus kredi notunuzdur. Kredi notunuz yüksek ise bankalar acil para ihtiyacınızı karşılamak sizlere acil kredi vermektedirler. Acil para ihtiyacı olanlar için çok güzel bir yöntemdir ve ihtiyaçlarını gidermektedirler. Kredi çekmenin yanında alternatif olarak bankaların sundukları taksitli nakit avans hizmetlerinden yararlanmak. Kullanmış olduğunuz bir kredi kartınız var ise bundan taksitli nakit avans çekerek acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Taksitli nakit avans kullanmanın şöyle bir avantajından bahsedebiliriz kredi çekmenin prosedürleriyle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Yine bankaların acil para isteyenler için sundukları bir hizmette ek hesap imkanları. Ek hesabınız var ise buradan hemen para çekebilirsiniz. Eğer bir ek hesabınız yok ise çalıştığınız bankayla görüşüp vadesiz mevduat hesabınıza tanımlanacak bir ek hesap başvurusunda bulunabilirsiniz. Ek hesaptan para çekme limitleri bulunmaktadır. Bu limitlerde sizin kredi notunuza aktif olarak hesabınıza giriş – çıkış yapılmış para miktarlarınıza bağlı olarak değişmektedir.

Acil nakit para arayanların dikkat etmesi gereken durumlar

Acil para isteyenlerin kesinlikle uzak durması gereken bir durum vardır. Piyasada resmi olmadan para veren kişilerden uzak durmanızı öneririz. Bu kişiler tefecilerdir. Tefeciler size o anlık acil para ihtiyacınıza çözüm olarak gelebilir ama sonrasında hem maddi hem de manevi olarak yıpranmanıza sebep olacaktır. Çünkü almış olduğunuz para miktarınızın 4-5 katını geri ödemek zorunda kalacaksınız. Bu önemli noktaya dikkat ederek hareket etmelisiniz. Bu yazımızdan en fazla yararlandığımız siteyi aşağıda kaynak olarak gösterdik. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız kaynak sitemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kaynak: https://kredispara.com

       

BENZER HABERLER