reklam
reklam
Akademik Personel | 25 Ekim 2016, Salı

5 Nisan 2015 YDS İlkbahar Sınavını ve Sorularını Tartışıyoruz

5 Nisan 2015
5 Nisan 2015 YDS İlkbahar Sınavını ve Sorularını Tartışıyoruz
       

YDS Soruları Artık Yayınlanmayacak!

Sınava giren tüm adaylara geçmiş olsun. Sınavla ve sorular ile ilgili düşüncelerinizi foruma üye olmadan da BURADAN paylaşabilirsiniz.

YDS 2015 İlkbahar Dönemine ait sınavı tartışabilir, aklınızda kalan sınav sorularını

BURADAN paylaşabilir ve çözüm yollarını öğrenebilirsiniz.

 

YDS 2015 İlkbahar Sınav ve Soru Tartışmaları

 

2015 YDS İlkbahar Değerlendirme Anketi

*YDS Değerlendirme Anketinin Sonuçları İse Çarşamba Günü Yayınlanacaktır.

       

Yorumlar

1 2 3 4
 1. emell diyor ki:

  osym ye ulaşan var mı acaba burdan?

 2. emell diyor ki:

  AÇIKLANDI MI? YAZACAKTIM YANLIŞ OLDU 🙁

 3. emell diyor ki:

  YDS SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI ?

 4. hesen diyor ki:

  ulaşım kartla nasıl kopya çekilir ki bunlar çıldırdı.. bilen varsa söylesin

 5. Yaser diyor ki:

  Fransızca’dan giren arkadaşlar, sınava dair görüşlerinizi ve bazı çelişkili sorular ile ilgili ne yaptığımız paylaşırsak çok mutlu olurum. Sınav bence de iyiydi ama insan sonuçlar açıklayıncaya kadar ne alacağını kestiremiyor. Bir de şu yüzde yirmilik kısım osym tarafından ne zaman açıklanır acaba?

 6. nihan diyor ki:

  Ben Fransızca olarak sınava girdim. Bazı arkadaşlar müthiş zordu hiçbir şey yapamadık diye yorumlar yapmışlar ama ben bu yorumlara akıl sır erdiremiyorum. İnanın birkaç çelişkili soru dışında takıldığım kısım olmadı gibi bir şey.. Paragraflar uzundu vs diyenler çıktı. Yahu 4 senelik lisans mezunuyuz,aramızda mutlaka benim gibi yl yapan vardır, senelerdir okumadığımız metin kalmamış hala paragraf uzundu modunda insanlar.. Bence eğlenceli bir sınavdı umarım emek veren herkesin puanı yüksek gelir.
  Bunların dışında yorum yapmak istediğim bir diğer husus sınava giriş aşaması. Bozuk para yasak, cüzdan yasak,İstanbul kart yasak, kredi kartı yasak,telefon zaten yasak, anahtar yasak! Arkadaşım ben evden sabahın köründe upuzuuuun bir yol yakıp sınava giriyorum cebimde ne doğru düzgün param olmasına izin var ne akbilime. Şaka mısınız yahu ? bizi böyle zan altında tutacağınıza değişik bir sistem geliştirin. Millet aşmış nerelere gelmiş biz hala YDS girerken böyle acizce aranıyoruz. Ne alakaysa saat de yasak! Ayrıca dağıtılan kalemkutumdan şeker vs çıkmadı. 70tl alınması biliniyor ama bu paranın karşılığı beklenen hizmet (!) alınamıyor maalesef……….

 7. zeynep diyor ki:

  Yds gibi saçma bir sınava girecegime oturup TOEFL a çalışırım daha iyi. En azindan konuşmam ilerlemiş olur. Bazi arkadaslar yazmislar aynen katılıyorum. Bu sinavdan yuksek alan kac kişi acaba kendini ifade edip konusulani anlıyor?

  1. Suat diyor ki:

   Mühendislik için konuşacak olursam kaynakların ve makalelerin çoğu İngilizce. Bu kaynakları anlayabilmek için İngilizce konuşma bilgisine sahip olmam gerekmiyor, okuduğum zaman anlayabilmem yeterli. Bu yönden YDS’yi yeterli ve de mantıklı buluyorum. Sistemin sizden istediği İngilizce konuşmanız değil okuduğunuzu anlamanız. Diğer türlü dil öğrenmek istiyorsanız sınavla uğraşmayın gidin yurt dışına konuşarak öğrenin. Burada öğreneceğiniz dil ile orada konuşulan dil neredeyse tamamen farklı.

 8. Nagehan diyor ki:

  Arkadaşlar yanlış anlamayın ama sorular zor değildi. Paso gramerle olmaz bu iş. Okuma yapmanız gerekiyor. paragraflar ilgi uyandırıcıydı. inanın, cevaplamak için değil, önce genel kültür için okudum, gazete okur gibi. Çok zevkliydi. yalnız bir iki soru kolay olmasına rağmen, cevapları zordu. hele şu genre’yla ilgili diyalog var ya, o beni bitirdi. Oraya hangi cümle gelir bilemedim. ben de ” even in small bookstores..” lu cümleyi yaptım. Paragraflarda da bir soru böyle ikilemde bıraktı. Onun dışında bir sıkıntı yoktu.
  Eski sınavları taktik çözerdi. Taktiği unutun.

 9. Mike Malatyalı diyor ki:

  5 okuma parçası gayet açık seçik ve de kolaydı.Who denies that ?
  soruların cevaplarıda eliminasyon youluyla çok kolaydı.
  o kadar kolaydı ki….sorunun biri acaba yanlışmı hazırlanmıştı diye sınav esnasında yorum da yaptım.?which one?

  sanki…soruda is degil de isn’t olmalıydı dedim kendi kendime?hatırladınız mı?
  sonra da şu seçenegi işaretledim,doğru mu yanlış mı bilemiyorum.
  cows give much more milk!!!!!

 10. Mike Malatyalı diyor ki:

  even Elif hanım..rather than wardı.hemde in translation as far as I remember.

  1. Elif diyor ki:

   Teşekkür ederim.

 11. Hüseyin diyor ki:

  Yargı kararına rağmen soruları yayınlamayan ÖSYM’ye bu foruma katılanlar sorular için yaptıkları yorumun yarısı kadar bir şeyler yazsa , sanırım sorun daha kolay çözülür

 12. Adem diyor ki:

  Biz Yabancı dili türkçeden daha iyi yapıyoruz. ÖSYM’nin diğer sınav ortalamalarına bakın anlarsınız. Ya bu sınav Yabancı dil değil de Türkçe veya Türk dili ve edebiyatı gibi bir sınav olsa ne yaparız? Öz yurdunda garipsin Türkiyeli kardeşim…

 13. okyanus diyor ki:

  Arkadaşlar Türkiye’nin iki saçma sınavı birincisi ALES ikincisi YDS dir.
  Şöyle ki, eğitim sistemi ortada verilen bilgiler ile istenilen birbirini tutmuyor. Dolayısıyla başarı beklemek biraz ütopik oluyor. Artık bazı şeylerin farkına varılması gerektiğini düşünüyorum. Sınavdan yüksek puan alabilirsiniz ama gerçek manada eğitim sistemimiz iç açıcı değil.

 14. Elif diyor ki:

  Arkadaşlar cevaplarda “rather than” var miydi?

 15. ismet kaya diyor ki:

  Arabamın anahtarını okulun giriş kapısındaki güvenlikçi kulübesindeki şahsa verdim. Bana bir numara verdi. Aynısını anahtarıma yapıştırdı. Buraya kadar güzel. Ancak sınav bitiminde anahtarımı almaya gittiğimde görevli bana beyefendi 2. tl verir misin. Anahtarını saklamamın bedeliymiş. Para istemesi ve miktarı hiç önemli değil. ancak sınavdan çıktım. Tüm bozuk paralar arabanın içinde. Çünkü bozuk parayla sınava girmem mümkün değildi. Üzerimde bozuk para yok filan derken bir arkadaşımın sınava girmeyen eşi (bahçede beklemiş eşini) imdadımıza yetişti. Önemle arz olunur.

  1. Mert diyor ki:

   Sizin durumunuza üzüldüm ve ben de kendi olayımı anlatmak istedim. ECA Elginkan Anadolu Lisesi ki burada daha önceden sınava girmiştim ve sınav kağıdında yazan yeri kontrol etmeden sınava gittim arabayı 3 km uzaklıktaki akrabamın evinin önüne bıraktım anahtarları tüm bozuk para kağıt para vs ne varsa herşeyi de arabada bıraktım elimde sadece kimlik ve sınav giriş belgesi sınava 15 dakika kala liseden içeri girdim. Polisten geçtim evrakı kat ve sıra kontrolü için birine gösterdiğimde ortalık karıştı Maltepe’de ECA Elginkan adı ile iki okul varmıs, bunlardan birincisi daha önce de sınava girdiğim ECA Elginkan Anadolu Lisesi benim gireceğim okul ise ECA Elginkan İlk okulu imiş arabayı almak için 3 km koştum aldım yeni okulu buldum sınava girdim ki bütün bunlar sadece 25 dk da oldu ama bu seferde arabanın anahtarını sınava almıyorlar polise ben sınava giriyorum memur bey anahtarda burada ne yaparsanız yapın dedim anahtarı bıraktım ve sınava girdim. Sınav ayrı bir stres bu işlem ayrı bir stres şimdi bu ösym, emeğiniz emanetimizdir diyen ösym ki başkanı da sorgudan alınış bir kurum olarak “ösym’ye içişleri bakanlığı da bir yazı göndersin” —Başkanınız Emanetimizdir.—.

Yorum Yaz

1 2 3 4