reklam
reklam
Akademik Personel | 22 Ekim 2016, Cumartesi

3 Yeni Üniversitenin Kurulması Genel Kurulda

1 Nisan 2015
3 Yeni Üniversitenin Kurulması Genel Kurulda
       

AK Parti Grubu tarafından TBMM’ye sunulan kanun teklifine göre Balıkesir Bandırma, Hatay İskenderun ve Antalya Alanya’da 3 yeni üniversite kurulmasını öngören kanun teklifinin görüşmelerine başlandı.

AK Parti grubu tarafından TBMM Başkanlığına sunulduktan sonra Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda görüşüldükten sonra kabul edilerek Genel Kurula gönderilen Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşmelerine Genel Kurulda başlandı.

Teklife göre; Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kurulması, Hatay’ın İskenderun ilçesinde İskenderun Teknik Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kurulması, Antalya’nın Alanya ilçesinde Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kurulması ve bu üniversitelere ait kadroların tahsisi öngörülüyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

       

Yorumlar

  1. akademik diyor ki:

    Marifetmiş gibi üniversite kuruyorlar. Zaten lise düzeyinde olan eğitim seviyesi iyice düşüyor. Kalifiye öğretim üyesi bulunamazken bu kadar üniversite nasıl oluyor da açılıyor..???

  2. ziya diyor ki:

    Herkes üniversite mezunu olmak zorunda mı? Herkes üniversite mezunu olunca sorunlar bitecek mi? Yanlış politikalar uğruna verdiğimiz vergilere çok yazık oluyor.

Yorum Yaz