reklam
Akademik Personel | 27 Şubat 2017, Pazartesi

225. Üniversitelerarası Kurul Gerçekleştirildi

225. Üniversitelerarası Kurul Gerçekleştirildi
       

225. Üniversitelerarası Kurul Toplantısı, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı görevini yürüten Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ın başkanlığında 15 Ocak 2015 tarihinde Ankara Yüksek Öğretim Kurulu Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

 

 

Toplantıya, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK Başkan V. Prof Dr. Yavuz Atar, Üniversitelerarası Kurul Başkanı ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ın yanı sıra üniversite rektörleri, ÜAK üyeleri katıldı.

 

uak7

225. Üniversitelerarası Kurul Toplantısı’nda, Üniversitelerarası Kurul Başkanı ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan açılış konuşmasında başkanlığı süresince ÜAK’nın daha aktif hale gelmesi için çalışacağını belirterek, üniversite rektörleri ve ÜAK üyelerinden destek istedi.

 

Prof. Dr. Cavit Bircan’ın açılış konuşmasının ardından YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ise; ÜAK’nın etken, faal çalışmalar yürütmesi gerektiğinin altını çizerek, Üniversitelerde bilimsel ve akademik projelere önem verilmesi gerektiğini vurguladı.

 

uak5

Toplantıda, ÜAK kontenjanından YÖK Üyesi olan Prof. Dr. Şaban Çalış’ın görev süresinin 8 Ocak 2015 tarihinde dolması sebebiyle, M.İ. Safa Kapıcıoğlu YÖK üyesi seçildi.

 

 

İki oturumda gerçekleşen ve 7 saat süren toplantıda gündem maddeleri görüşülerek kararlar alındı

 

 

 

       

Yorumlar

 1. Ufuk dedi ki:

  Alinan kararlar hakkinda bilgi var mi? Docenklik basvuru kriterlerini goruseceklerdi, acaba taslakta degisiklik yaptilar mi?

  1. akademikportal dedi ki:

   Hocam görünen o ki görüşülmemiş. Sadece YÖK üyesini değiştirmişler geri kalanı tavsiye kararları.

   1. Ufuk dedi ki:

    Umarim taslak bu haliyle gecmez, gecersede docentlik jurisine sececekleri profesorlerinde en azindan bu kosullari saglamalari gerek bence. Bakalim ozaman kac tane prof. bulabilecekler…

Yorum Yaz