reklam
Akademik Personel | 23 Mart 2017, Perşembe

2016’da Atanacak Akademisyen Sayısı 5 Bine Çıktı

2016’da Atanacak Akademisyen Sayısı 5 Bine Çıktı
       

YÖK Başkanı Yekta Saraç, bilindiği üzere 2016 yılı için üniversitelerimize bir önceki yıl olduğu gibi 4 bin akademik kadro tahsis edilmişti. Hükümetimize yapmış olduğumuz teklif ve görüşmelerimiz neticesinde bu sayı “bin” daha artırılarak “5 bine” çıkarıldığını açıkladı.

Saraç’ın, Sosyal Medya’dan yaptığı açıklama:

“Üniversitelerimiz ve akademisyen adaylarımıza güzel bir haberimiz var. Bilindiği üzere 2016 yılı için üniversitelerimize bir önceki yıl olduğu gibi 4 bin akademik kadro tahsis edilmişti. Hükümetimize yapmış olduğumuz teklif ve görüşmelerimiz neticesinde bu sayı “bin” daha artırılarak “5 bine” çıkarılmıştır. 4 bin kadronun dağıtımında önceki yıllarda uygulanan usul takip edilecektir. Fakat ilk defa ilave verilen bin kadro için yükseköğretimin önceliklerine göre alan esaslı bir planlama yapılacaktır.

Ayrıca, son dönemlerde “Yeni YÖK” tarafından başlatılan üniversitelerin ihtisaslaşması çerçevesinde bu imkan da değerlendirilecektir. Bu kapsamda yapmış olduğumuz artış teklifini kabul eden başta Sayın Başbakanımız ve bütün hükümet erkanına Yükseköğretim Kurulu camiası adına teşekkür ederiz.

       

Yorumlar

 1. chn dedi ki:

  Çıkarırsınız ağam, çıkarırsınız paşam. Ne de olsa kadroları doldurmak için de bir engeliniz kalmadı, size de bu yakışırdı, şaşırmadık.

  1. SADIK dedi ki:

   Araştırma Görevlisi
   Üniversitede görevli olup olmadığınızı bilmiyorum, lakin beş binine de kendi adamını aldıracak değil. Üniversitelere dağıtılacak ve eksik olan alanlar doldurulacak. Sınavı YÖK başkanı değil. alanın uzmanı hocalar yapacak. Ayrıca üniversitelerde sadece YÖK başkanının zihninde hocalar yok her görüşten hoca var. Hatta PKK sevici hocalar var. (Son olaylar bunu gösterdi.)Belki o zihinde asistan ve hoca alırlar.
   Yorumunuz art niyetinizi de gösteriyor.

   1. iseskaratal dedi ki:

    sen başka bir ülkede mi yaşıyorsun taşeron işçiyi bile torpilsiz almıyorlar sevgili kardeşim

Yorum Yaz